کد خبر: 971394 A

رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان :

رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان با بیان اینکه کاهش دانشجو به جز دانشگاه‌های مادر در تمام دانشگاه‌ها شیب خود را دارد، گفت: دانشگاه پیام نور زنجان در سال گذشته، رتبه 2 کشور در جذب دانشجو را کسب کرد.

به گزارش  ایلنا از زنجان، علی محمدی امروز در جمع خبرنگاران، در آستانه آغاز سال تحصیلی، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور استان زنجان در شرایط شیوع بیماری کرونا فعالیت خود را به خوبی پیش برد و تمام کلاس‌ها و آزمون‌های میان‌ترم و پایان ترم در سطح استان به صورت مجازی و آنلاین برگزار شد تا بتوانیم سلامت جامعه هدف اعم از دانشجویان، اساتید، کارمندان و خانواده‌های آنان را تامین و حفظ کنیم.

رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان، ادامه داد: دانشگاه پیام نور استان امسال با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و حساسیت به سلامت جامعه در برگزاری 3 آزمون کاردانی به کارشناسی، سراسری و کارشناسی ارشد مشارکت داشت.

محمدی، افزود: 1300 داوطلب آزمون کارشناسی ارشد در مرکز استان و در آزمون سراسری نیز علاوه بر زنجان در خدانبده و آب‌بر نیز داوطلبان حضور داشتند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان با بیان اینکه هم‌اکنون 2 برنامه را پیگیری می‌کنیم، گفت: مورد اول، آغاز سال تحصیلی برای دانشجویان ترم قدیم است که برگزاری تمام کلاس‌ها به صورت مجازی و آنلاین خواهد بود.

وی افزود: مورد بعدی، پذیرش و جذب بدون آزمون دانشجوی جدید در مقطع کارشناسی است که ثبت‌نام از داوطلبان تا 7 مهرماه ادامه دارد.

محمدی تصریح کرد: «دانشگاه امن» شعار سلامت‌محور دانشگاه پیام نور برای نیمسال جاری است چرا که در شرایط کنونی نسبت به سلامتی جامعه حساس هستیم.

وی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور استان با 9 مرکز و واحد، حدود 6 هزار دانشجو، 55 عضو هیات علمی تمام‌وقت و 200 مدرس مدعو در سطح استان فعالیت می‌کند.

محمدی با اشاره به وجود 115 رشته- گرایش در 3 مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه پیام نور، خاطرنشان کرد: غیر از رشته روانشانسی، بقیه رشته‌ها در مقطع کارشناسی، بدون آزمون بوده و پذیرش با سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان گفت: آغاز کلاس‌های نیمسال جدید از 5 مهرماه برای دانشجویان قدیم و برای دانشجویان جدید نیز به احتمال زیاد از ابتدای آبان‌ماه خواهد بود.

وی در خصوص پذیرش دانشجو به صورت فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد، اظهار داشت: امسال تاکنون چیزی در این مورد اعلام نشده و تابع تصمیمات شورای گسترش دانشگاه هستیم که در صورت ابلاغ، پذیرش نیز انجام می‌شود.

محمدی خاطرنشان کرد: در مقطع دکتری نیز در مرکز ابهر تعدادی دانشجو در رشته‌های محدود و در مرکز زنجان نیز در گرایش‌های مختلف رشته شیمی مشغول تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: این هفته، یادآور شهامت‌های دلیرمردانی است که مدیون آن‌ها هستیم.

رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان/علی محمدی/کرونا ویروس /آغاز سا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر