کد خبر: 971367 A

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری کاشان از اجرای طرح "جامه خودکفایی" با رویکرد اشتغال هنرمندانه برای بانوان این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، نرجس قربانیان در نشست تکنیک های نوین تولید پوشاک و راههای بازاریابی، انسجام بخشی حوزه پوشاک بانوان شهرستان و بهره گیری از توانمندی های بالقوه و بالفعل بانوان خیاط را از جمله اهداف این طرح برشمرد.

وی ایجاد فرصت شغلی برای بانوان و تشویق زنان جویای کار به فعالیت در عرصه هنرهای کاربردی را از دیگر اهداف این طرح ذکر کرد.

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری کاشان فعالیت بیش از ۱۵۰ بانوی خیاط توانمند و خلاق در کاشان را از جمله ظرفیت های حوزه زنان شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بانوان خیاط کاشان به صورت پراکنده در کارگاه های شخصی خود بخشی از تولید پوشاک را با تحمل دغدغه های مالی و استرس های ناشی از آن را برعهده دارند که با ایجاد انسجام و مشارکت گروهی آنها می تواند تحول قابل ملاحظه ای در این عرصه  ایجاد شود.

قربانیان با اشاره به اینکه این طرح در قالب ۵ کمیته با عضویت بانوان خیاط اجرا می شود، یادآور شد: این طرح با بهره گیری از نظرات و تجارب آنان و توسط خودشان قابلیت اجرایی دارد.

 

کاشان ایلنا استان اصفهان بانوان هنرمند کاشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر