کد خبر: 970942 A

رئیس علوم پزشکی تربت‌حیدریه خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ازجمله فاصله‌گذاری اجتماعی علت اصلی افزایش شمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ است.

به گزارش ایلنا از مشهد، حسین ابراهیمی‌پور در این خصوص افزود: در مواجهه با موج دوم بیماری کرونا، رعایت و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم باعث مدیریت بحران شد اما متاسفانه‌طی چند روز گذشته شاهد کمرنگ شدن رعایت این نکات در جامعه‌هستیم و افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ در این شهرستان، موید این مطلب مهم و اساسی است.

وی با اشاره به فرسایشی شدن درگیری جامعه با بیماری کووید ۱۹ و خستگی کادر درمان ادامه داد: با توجه به مطالعات صورت گرفته، پیش بینی شده کشورمان تا مدت‌ها با این بیماری درگیر باشد و بر همین اساس نیز باید شیوه جدید زندگی در دوران کرونا را فرا بگیریم و امیدواریم با جدی گرفتن این موضوع شاهد کاهش آمار مبتلایان باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفـت: فرارسیدن فصل پاییز و شیوع بیماری آنفلوآنزا و همراه شدن آن با بیماری کووید- ۱۹، به طور حتم مشکلات زیادی برای مردم و کادر درمان به همراه خواهد داشت و بی‌شک همراهی مردم در رعایت بهداشت فردی از جمله استفاده از ماسک، شست و شوی دست‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، می‌تواند کمک زیادی به مهار ویروس کرونا کند.

دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی علوم پزشکی مشکلات ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر