کد خبر: 970925 A

معاون استاندار سمنان مطرح کرد:

معاون عمرانی استاندار سمنان گفت: بحث طرح‌ جامع شاهرود بیش از ۱۰ سال معطل مانده بود که با پیگیری ویژه فرماندار و مسئولان شهرستان، تصویب و ابلاغ شد و این مهم به طور قطع حاوی ثروت بسیار نهفته برای شهر شاهرود است که می‌تواند برای اقتصاد شهر بسیار تاثیر گذار باشد.

به گزارش ایلنا از سمنان، منوچهر فخری، امروز یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه شهری شهرستان شاهرود با بیان اینکه در مرکز شهر شاهرود وجود ساختمان های پزشکی و بهداشتی با مراجعه بسیار بالای مردم، تشدید کننده بار ترافیکی در مرکز شهر است، گفت: نیاز است تا شهرداری، ساخت شهرک سلامت را در دستور کار قرار دهد و این شهرک را به صورت تخصصی در چند نقطه شهر با بار ترافیکی کم و با امکانات و پارکینگ مناسب اجرایی کند ، چرا که تحقق این مهم بار ترافیکی هسته مرکزی شهر را کاهش می دهد.

وی ادامه داد: استفاده از شهر الکترونیک باید با توجه به موارد و مباحثی که امروز در جامعه به واسطه کرونا ایجاد شده به عنوان یک فرصت مطلوب در حوزه بهبود مدیریت امور شهری، در دستور کار شهرداری ها قرار گیرد.

فخری اظهار داشت:امروز شاهدیم که ویروس کرونا، بهانه ای برای انجام ندادن اقدامات عمرانی نشده و این مهم به صورت واضح در بحث مدیریت امور شهری و پروژه های عمرانی در شهر شاهرود مشهود است.

وی گفت: استاندار‌محترم‌ نگاه ویژه ای به بحث شهرداری ها دارند که انشالله مصوبات سفر استاندار به شهرستان شاهرود طی جلساتی مستمر تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: شهرداری ها لازم است تا نسبت به ارائه تفریغ بودجه و همچنین حسابرسی مالی در مهلت زمانی مشخص اقدام کنند و در صورت عدم ارائه، بودجه اختصاص نخواهد یافت.

فخری همچنین اذعان داشت: در بحث اعتبار های مالیات بر ارزش افزوده بالغ بر ۴ میلیارد و ۲۰۰‌میلیون تومان به شهرستان شاهرود اختصاص یافت که تلاش داریم این میزان را افزایش دهیم و در بحث اعتبارات ماده ۲۳ نیز ۸۲۰ میلیون تومان تخصیص یافت که با وجود نیروی توانمند مدیریتی در شهرستان افق روشنی را برای این شهرستان شاهد خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با تاکید بر اینکه ارتباط، تعامل و همفکری بین فرمانداری، شهرداری و اعضای شورای شهر در بازدید از پروژه های امروز مشهود بود و این امر موضوعی بسیار ارزنده است، خاطر نشان کرد: نتیجه این همفکری و تعامل،ارائه خدمت مطلوب و تلاش و کوشش در جهت حل مشکلات مردم خواهد بود که این مهم در شهرستان شاهرود بسیار مشهود است و بازگشایی مسیر بلوار شهدای منا یکی از نمونه های بارز همفکری، ارتباط و تعامل مطلوب بین مجموعه فرمانداری، شهرداری و ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

وی اذعان داشت: استان سمنان و شهرستان شاهرود در عملیات مرصاد رشادت های بسیار خوبی داشته و دلاورن بسیاری را تقدیم نظام‌ جمهوری اسلامی کردند.

فخری افزود: امروز شاهدیم که به واسطه اقتدار نظام، عزت خداوند به کشور و رهبری مقام معظم رهبری، دشمنان این کشور همواره دچار شکست هستند.

وی ابراز داشت: در زمان جنگ نیز با حملات شیمیایی، ماسک بر صورت رزمندگان قرار می‌گرفت و در زمان هایی که دشمن حضور نداشت، زمانی برای استراحت بود، امروز نیز ماسک های ما برای مقابله با دشمنی به نام کرونا بر صورت قرار میگیرد اما زمانی برای استراحت وجود ندارد و این ویروس در همه حال و همه زمان با ما و در جنگ با ما است.

معاون استاندار با بیان اینکه رزمندگان ما امروز، کادر درمان و نیروهای شهرداری اند که در جبهه های جنگ با کرونا قرار دارند، گفت: اگر مردم مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، ماسک نزنند، فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، با مسائل و مشکلات بسیار عدیده ای در پائیز امسال مواجه خواهیم بود.

وی تاکید کرد: با تلاشی که فرماندار، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و عوامل مدیریت انسانی شاهرود در دستور کار قرار دادند، کمترین مشکل را در بحث کرونا در استان در شاهرود داشتیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با تاکید بر اینکه وظیفه شهرداران ما، القاء سلامت به جامعه است، اذعان داشت: شهرداران در بحث تبلیغات محیطی، فرهنگ سازی و موج سازی برای پیشگیری و مقابله با کرونا، همراه و در کنار کادر درمانی و بهداشتی باشند و آگاه سازی را در راس امور خود قرار دهند.

معاون عمرانی استاندار سمنان طرح جامع شاهرود مالیات و ارزش افزوده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر