کد خبر: 970899 A

همزمان با روز بدون خودرو انجام می شود؛

استفاده از اتوبوس‌های شهر قزوین اول مهرماه امسال به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و روز سرباز و همچنین بازگشایی نمادین مدارس و روز جهانی بدون خودرو رایگان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، شیما زرآبادی پور با اعلام این خبر گفت: اول مهر با ۲۲ سپتامبر روز جهانی بدون خودرو مقارن شده است که در این روز مردم به خودداری از استفاده خودروی شخصی و همچنین به‌کارگیری سایر روش‌های حمل‌ونقل همچون پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و ناوگان حمل‌ونقل عمومی فراخوانده می‌شوند.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین اظهار داشت: امسال به دلیل شیوع کرونا تاکید اصلی بر پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری است؛ اما به منظور تسهیل در جابه‌جایی و رفاه حال دانش‌آموزان و خانواده‌ها، سربازان و سایر شهروندان زمینه استفاده رایگان آنان از اتوبوس در روز یکم مهرماه فراهم شده و به منظور حفظ سلامت مسافران، ضدعفونی ناوگان به صورت مستمر و کامل ۲ بار در روز انجام می‌شود.

زرآبادی پور با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی و تلاش همگانی برای خودداری از استفاده خودروی شخصی و بهره گیری از وسایل حمل و نقل عمومی، تصریح کرد: در این روز شهروندان می‌توانند خرید‌های کوچک روزمره را بدون خودرو و با استفاده از چرخ دستی و دوچرخه انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: اهمیت کاهش استفاده از خودروی شخصی مختص به روز جهانی بدون خودرو نیست؛ بلکه برای داشتن شهری پاک، آرام، ایمن و سالم می‌توان در تمام ایام سال در راستای رسیدن به این هدف و همچنین تبدیل پیاده‌روی و دوچرخه سواری به شیوه‌هایی رایج در زمینه حمل‌ونقل گام برداشت.

شهرداری قزوین با ۲۲۰ دستگاه اتوبوس در ۲۴ خط به شهروندان خدمات ارائه می‌دهد.

اتوبوس خودرو دفاع مقدس سلامت مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر