کد خبر: 970898 A

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان خبر داد:

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین گفت: برگزاری هر نوع جشنواره و مراسم با اجتماع و حضور مردم به دنبال افزایش شیوع کرونا ممنوع شد.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی بعدازظهر یکشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا استان قزوین با اشاره به این نکته که تا در جامعه محدودیت اعمال نشود کرونا عقب نشینی نمی‌کند، گفت: تنها راه کنترل کرونا رعایت کامل پروتکل های بهداشتی است.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین اظهار داشت: با توجه به شرایط حساس استان قزوین و آمار بالای شیوع و ابتلای کرونا در استان قزوین برگزاری تمامی جشنواره ها و مراسماتی که باعث تجمع افراد می شود، ممنوع است.

وی تصریح کرد: به عنوان مسئول ستاد مقابله با کرونا از خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ای که عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادارات، سازمان ها و دستگاه های اجرایی را رسانه ای کنند، حمایت می کنم.

حبیبی ادامه داد: هرگونه بی تفاوتی در مورد مقابله با کرونا آسیب زا است بنابراین هم مسئولان و هم مردم نقش تعیین کننده ای در مدیریت کرونا ایفا می کنند.

وی تاکید کرد: مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی در کنار کادر درمانی نقش کلیدی و حیاتی در کنترل کرونا در استان قزوین دارند و مردم نیز باید کرونا را جدی بگیرند چرا که بی‌تفاوتی نسبت له این بیماری می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را برای جامعه به وجود آورد.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین با اشاره به این نکته که استفاده از ماسک تا 80 درصد از ابتلا به کرونا پیشگیری می کند، خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک در شرایط کنونی یک ضرورت اجتماعی به شمار می رود ولی عده ای به آن بی توجه هستند که این اقدام در شرایط کنونی جامعه به منزله بی توجهی به سلامت خود و اطرافیانشان است که باید گفت اوج بی هنری است.

وی تصریح کرد: مردم باید همچون دو ماه اول سال پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند در شرایط کنونی هیچ کس از ابتلا به کرونا در امان نیست.

این مسئول در ادامه گفت: سازمان ها و ادارات استان قزوین به منظور پیشگیری از شیوع کرونا باید تدابیر ویژه ای اتخاذ و اجرایی کنند، ممنوعیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی و برگزاری جلسات ادارات و دستگاه های اجرایی با حداکثر 10 نفر و عدم ارائه خدمات به افراد بدون ماسک از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

استان قزوین اصحاب رسانه جامعه دستگاه های اجرایی رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر