کد خبر: 970835 A

مدیر جهادکشاورزی نیشابور از آغاز برداشت ٧ هزار و ٢٠٠ تن آلو سوغات سرخ و طلایی از باغات این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، محمدعلی فرهمند راد با اعلام این خبر گفت: امسال یک هزار و ٧٠٠ هکتار از باغ‌های نیشابور زیر کشت آلو است که از این مقدار یک هزار و ۵٠٠ هکتار سطح زیر کشت بارور ٢٠٠ هکتار بصورت نهال و غیر بارور بوده است. 

وی در ادامه افزود: پیش بینی می شود امسال حدود ٧ هزار و ٢٠٠ تن انواع آلوی تر ازارقامی همچون شمس، طرقبه، قطره طلا، درگزی، سانتارزا و بخارا برداشت شود که از این مقدار ٢ هزار تن آلوی خشک تولید می شود و حدود ١٢٠ تن نیز بصورت تازه خوری مورد مصرف قرار می گیرد.

فرهمند راد با بیان اینکه نیشابور از لحاظ محصولات باغی از جایگاه ویژه ای در استان خراسان رضوی برخوردار است و رتبه اول کاشت آلو به این شهرستان تعلق دارد، اعلام کرد: در حال حاضر از محل تولید و عرضه آلو بیش از ٢٠۴ میلیارد ریال سود ناخالص عاید باغداران نیشابوری می شود، سال جاری میانگین تولید آلو ۵ هزار کیلوگرم در هکتار رسیده که البته افت عملکرد باغات بدلیل بروز سرمای دیر رس بهاره بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی نیشابور در پایان با تاکید بر استفاده از روش‌های نوین آبیاری و مبارزه به موقع با آفات و بیماری های محصولات باغی به منظور افزایش تولید محصول و همچنین بیمه باغات توصیه کرد باغداران در کاشت آلو از ارقام پر محصول، خوش پوست و همچنین پایه های مقاوم به آفات، بیماری ها و تنش های محیطی استفاده کنند.

استان خراسان رضوی پوست جهاد کشاورزی سوغات طرقبه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر