کد خبر: 970611 A

استاندار ایلام:

استاندار ایلام گفت: ‌الزامی برای حضور دانش‌آموزان در مدارس ‌ایلام وجود ندارد.

به گزارش ایلنا، قاسم سلیمانی‌دشتکی در ستاد استانی کرونا با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در کشور و خاصه استان ایلام؛ شهروندان را توصیه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک کرد و اظهار داشت: تنها درمان پیشگیرانه از ابتلا به کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

استاندار ایلام گفت: وضع کنونی با توجه به اعلام وزارت بهداشت، در شرایط حاد و وضعیت قرمز است؛ رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با این وضعیت برای تمام دستگاه‌های اداری، اماکن تجاری و شرکت‌های اقتصادی الزامی بوده و هیچ استثنایی در این ارتباط پذیرفته نیست.

سلیمانی دشتکی با اشاره به بازگشایی مدارس و قرار گرفتن استان در شرایط قرمز گفت: الزامی برای حضور دانش‌آموزان در مدارس در تمام مقاطع وجود ندارد.

وی گفت: اولیاء محترم دانش‌آموزان مختار هستند که بین آموزش حضوری یا آموزش مجازی به صلاح‌دید و انتخاب خود یکی را انتخاب کنند و هیچ مدیر و مسئول مدرسه‌ای حق الزام برای دانش‌آموزان و اولیاء آنان به پذیرش آموزش حضوری در استان ایلام را ندارد.

استاندار ایلام با بیان اینکه "برگزاری کلاس‌های حضوری فقط در مناطق سفید، کم جمعیت و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ممکن است" گفت: اگر مدرسه‌ای نتواند پروتکل‌های بهداشتی را به دقت اجرا کند، تعطیل می‌شود.

سلیمانی دشتکی در ادامه افزود: برنامه‌ریزی برای تکمیل زیرساخت‌های سامانه "شاد" در اقصی نقاط استان فراهم است و اولیاء دانش‌آموزان خود را به استفاده از کلاس‌های آموزشی در بستر آنلاین و شبکه شاد ترغیب کنند.

آموزش مجازی دانش آموزان مدرسه ایلام استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر