کد خبر: 970434 A

مدیر عامل سازمان آتش نشانی نیشابور خبر داد:

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی نیشابور از کاهش ٢٩ درصدی عملیات نجات وحریق در شش ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، سید مهدی حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک پیشاپیش روز آتش نشانی و ایمنی گفت: در ۶ ماه نخست سال جاری در مجموع کاهش ٢٩ درصدی عملیات حریق و حوادث، کاهش ٣۵ درصدی حوادث نجات و کاهش ٢۶ درصدی در مورد حوادث حریق را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه هنوز فرهنگ ایمنی جایگاه خود را در میان مردم پیدا نکرده است افزود: در حوزه پیشگیری و آموزش هرچه آموزش بیشتری داشته باشیم ضریب ایمنی بالا رفته، همچنین باید از طریق آموزش، اطلاع رسانی و رسانه ها آگاه سازی انجام شود تا خطرات پیش رو را برای فرد در جامعه کاهش دهد. 

حسینی اظهار داشت: امسال به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی به پاس خدمات شهدای آتش نشانی که در حادثه انفجار قطار شهید شدند تمام ایستگاه های سطح شهر به نام ٨ شهید آتش نشان نامگذاری و مزین خواهد شد تا بتوانیم از این طریق یاد و خاطره این بزرگان را زنده نگاه داریم. 

وی با اشاره به اینکه تجهیزات آتش نشانی نیشابور بروزرسانی شد اعلام کرد: با توجه به اولویت ها در سازمان از ابتدای امسال در حوزه خرید و تجهیزات ماشین آلات آتش نشانی نیشابور مبلغی بالغ بر ٣٠ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی نیشابور تصریح کرد: در سال جاری ١٠ نفر از طریق آزمون استخدامی جذب و طی یکسال گذشته ١٧ نفر از بدنه سازمان آتش نشانی بازنشسته شده اند. 

حسینی با اشاره به حوزه پیشگیری در خصوص اماکن و نقاط خطرناک در سطح شهر توسط آتش نشانی گفت: در سال جاری ١۵٠ نقطه خطرناک در سطح شهر شناسایی که دستور عمل های لازم جهت رفع موارد ناایمن صادر شده است این در حالی است که سال گذشته ۴۵٠ مورد نقطه خطرناک در شهر شناسایی شده بود و سعی خواهد شد این موارد رفع شود تا شهری ایمن داشته باشیم.

وی افزود: بیشترین آمار در ۶ ماه اول سال جاری مربوط به ۴٢٨ مورد آتش سوزی خاروخاشاک و زمین های کشاورزی، ٢٩۵ مورد آتش سوزی مسکن، ٨۴ مورد فضای سبز، ٨٩ مورد خودرو و در بحث نجات ٣۶٩ مورد نجات همچنین ٧٨٠ مورد حریق در ۶ ماه ابتدای سال داشته ایم. 

حسینی در خصوص حوزه آموزش با بیان اینکه یکی از گروه های هدف مدارس هستند و در چند حوزه از جمله ادارات و صنعت آموزش انجام شده است خاطرنشان کرد: در بازه زمانی ٣ سال تا کنون ۵۰ هزار و ۴٠٠ مورد آموزش داشته ایم که امسال به دلیل بیماری کرونا این آموزش ها کمرنگ شده است. 

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی نیشابور با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد از پرسنل این سازمان مدرک مرتبط به آتش نشانی را دارند ادامه داد: طی چندسال اخیر دانشگاه جامع علمی کاربردی نیشابور در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می‌پذیرد و با توجه به اینکه در استان بعد از مشهد تنها نیشابور این رشته را دارد‌؛ افراد از شهرهای کاشمر، بردسکن، بجستان، تربت و سبزوار برای فراگیری رشته آتش نشانی در نیشابور تحصیل می‌کنند که می‌توان این قدم بزرگ را یکی از موفقیت های سازمان آتش نشانی در این شهرستان برشمرد. 

حسینی یادآور شد: سازمان آتش نشانی ۴٨٠ مورد پروانه ساختمان، ١۴٠ مورد پایان کار و ۵٨ مورد اضافه بنا در حوزه ایمنی و ساختمان داشته است. 

وی در پایان با توجه به اینکه خدمات آتش نشانی خدماتی رایگان است و تامین تجهیزات آتش نشانی بسیار گران و دشوار می باشد درخواست کرد تا خیرین در حوزه ایمنی نیز قدم بردارند و در تکمیل تجهیزات کمک رسان سازمان آتش نشانی باشند تا بتوان خدمات ایمنی شایانی در خور شهر و مردم نیشابور ارائه داد.

دانشجو سازمان آتش نشانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کشاورزی ضریب ایمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر