کد خبر: 970216 A

در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی:

بیش از ۲ هزار متقاضی مشاغل خانگی در استان همدان در "طرح ملی توسعه مشاغل خانگی " ساماندهی خواهند شد.

به گزارش ایلنا، معاون اشتغال اداره کل تعاون-کار و رفاه اجتماعی استان همدان با تأکید بر اینکه اگر مشاغل خُرد  برای بقا نیاز به حمایت دارند، گفت: این طرح با همکاری جهاد دانشگاهی در سراسر کشور اجرا می‌شود که وظیفه این نهاد آموزش بازاریابی و ارتباط دادن متقاضیان با پیشرانان مشاغل خانگی است.

 قربانفر با اشاره به اینکه "طرح ملی توسعه مشاغل خانگی " در سراسر کشور کلید خورده است، افزود: ۳۳۵ رشته مشاغل خانگی در این طرح قرار دارند که متقاضیان می‌توانند برای فعالیت در آن‌ها درخواست دهند.

 معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان افزود: تعامل دستگاه‌ها با بخش خصوصی، مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی برای انتقال به بازار، ایجاد امکان و تسریع نظارت وزارت تعاون به فرآیند اجرای طرح از طریق نرم افزار‌های کنترل طرح پروژه‌ای از دیگر اهداف این طرح است.

قربانفر درباره شرایط متقاضیان مشاغل خانگی گفت: متقاضیان باید حداقل ۱۸ سال داشته باشند و افرادی که می‌خواهند از "طرح ملی توسعه مشاغل خانگی " بهره‌‍‌مند شوند، باید بومی استان مورد تقاضا باشند.

وی تصریح کرد : همچنین عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی از دیگر شرایط مورد نظر متقاضیان طرح ملی مشاغل خانگی است.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: متقاضیان و پیشرانان مشاغل خانگی باید از طریق سامانه http://inhb.ir/ ثبت نام کنند.

استان همدان اشتغال بخش خصوصی نرم افزار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر