کد خبر: 970186 A

شهردار سنندج خبرداد:

شهردار سنندج گفت: عملیات ساماندهی ورودی سنندج ـ همدان بزودی آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، حشمت الله صیدی با بیان اینکه مبادی ورودی شهر یکی از مهم‌ترین ساختار کالبدی و فضایی در شهر است، افزود : ورودی شهر‌ها به دلیل اینکه معرف آن شهر بوده؛ ساماندهی آن بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: ورودی‌های شهر اولین تقاطعی هستند که مسافران و گردشگران در بدو ورود به شهر با آن روبرو می‌شوند و بخش عمده تصورات آن‌ها در خصوص فرهنگ و آبادانی شهر در آن لحظه شکل می‌گیرد از این رو ساماندهی و زیباسازی ورودی‌های شهر‌ها در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

صیدی عنوان کرد: بلوار ابن سینا دروازه ورودی شهر به مرکز کشور است که از لحاظ بار ترافیکی یکی از بلوار‌های پر ترافیک و از لحاظ فضای بصری هم چندان مطلوب نیست.

وی از آغاز اجرای طرح ساماندهی ورودی سنندج ـ همدان خبر داد و گفت : از سمت میدان محمدی تا محل پلیس راه فعالیت‌های عمرانی در راستای ساماندهی و بهسازی بلوار ابن سینا اجرا خواهد شد که عرض این بلوار ۴۵ متر و طول آن نیز یک هزار و ۶۰۰ متر است.

شهردار سنندج افزود: تعریض دو لاین رفت و برگشت بلوار ابن سینا ، اصلاح هندسی میدان محمدی ، احداث میدان و جداره سازی از جمله اقدامات در راستای ساماندهی مسیر ورودی سنندج ـ همدان است.

وی همچنین افزود : عملیات اصلاح هندسی میدان محمدی نیز با هدف کاهش و روان سازی ترافیک ، بهبود سطح ایمنی در ترافیک شهری ، روان‌سازی تردد‌های شهری و کاهش ترافیک و حذف نقاط حادثه خیز انجام می‌شود.

در راستای ساماندهی بلوار ابن سینا لاین رفت از سمت سنندج به همدان ۶ متر و لاین مقابل نیز به متراژ ۴ متر تعریض خواهد شد.

وی هزینه اجرای طرح ساماندهی مسیر ورودی سنندج – همدان را بدون تملک ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

ترافیک رفت و برگشت مسافران سنندج همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر