کد خبر: 970007 A

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: هم اکنون دو هزار و ۷۰۰ کودک یتیم دانش آموز تحت حمایت این نهاد قرار دارند.

به گزارش ایلنا، مجید الهی راد شمار دانش آموزان تحت حمایت  این نهاد را  شش هزار نفر اعلام کرد و گفت:  دو هزار و ۷۰۰ نفر از این دانش آموزان یتیم هستند.

وی با بیان اینکه سالانه از کمک های حامیان برای تهیه لوازم التحریر این کودکان استفاده می شود، خاطر نشان کرد: هم اکنون حدود ۴۰ هزار نیکوکار حمایت کودکان نیازمند و ایتام این نهاد را برعهده دارند.

الهی راد همچنین تعداد ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی را نیز  حدود پنج هزار و ۸۰۰ نفر برشمرد و افزود: ۹۰ نفر از این کودکان فاقد حامی هستند.

وی با بیان اینکه حامیان ماهیانه به صورت میانگین ۲۰ هزار تومان به حساب ایتام و فرزندان محسنین واریز می‌کنند، اضافه کرد: این مبالغ به صورت مستقیم به حساب  ایتام واریز می شود و کمیته امداد دخالتی در توزیع این کمک‌ها ندارد.

الهی راد خاطر نشان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس هم‌اکنون این ایتام نیازمند کمک بیشتری از سوی مسئولان  و خیرین هستند بنابراین هر شهروند می‌تواند حامی یکی از این کودکان شده و در حد توان خود در رفع نیازهای آنان مساعدت کنند.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط تحصیلی موجود تهیه گوشی و تبلت هوشمند در اولویت قرار دارد که امید است خیرین مثل گذشته ورود پیدا کرده و کمیته امداد را در این زمینه یاری دهند.

 

خراسان شمالی دانش آموز دانش آموزان کمیته امداد کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر