کد خبر: 969992 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبرداد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با توجه به مراودات بالای هرمزگان با استان‌های کشور، از دیگر نقاط کشور بیشتر در معرض خطریم و اگر نکات بهداشتی را رعایت نکنیم شاهد موج افزایشی در استان خواهیم شد.

به گزارش ایلنا، حسین فرشیدی صبح امروز-۲۹ شهریورماه- در جمع خبرنگاران، افزود: در هفته اخیر شمار مراجعه کنندگان کرونا به مراکز درمانی استان ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه این موضوع به علت کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است به طوری که میزان رعایت مردم در این خصوص ۵ درصد کاهش یافته است، هشدار داد در صورت کاهش رعایت شیوه نامه‌ها روند افزایشی شدت می‌یابد.

فرشیدی اضافه کرد: استان از وضعیت هشدار هم فراتر رفته است و اکنون بندرعباس، بندرلنگه و میناب از لحاظ تعداد بیمار کرونایی در شرایط بحرانی هستند و وضعیت پارسیان، جاسک و بستک نیز از هشدار عبور کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته، ۳ بیمار کرونایی دیگر در هرمزگان جان باختند و شمار فوتی‌ها به ۷۵۱ نفر افزایش یافت، اظهار کرد: اکنون ۱۹۵ بیمار در بیمارستان‌ها با تشخیص کووید ۱۹ بستری اند که از این شمار ۴۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) هستند و حال ۱۳ نفرشان وخیم است.

وی ادامه داد: با توجه به مراودات بالای هرمزگان با استان‌های کشور، از دیگر نقاط کشور بیشتر متاثر هستیم و اگر نکات بهداشتی را رعایت نکنیم شاهد موج افزایشی در استان خواهیم داشت.

فرشیدی افزایش سفرها و تجمعات را عامل اصلی شیوع ویروس کرونا دانست و از مردم خواست از سفرها و تجمعات غیرضروری بپرهیزند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص واکسن آنفلوآنزا نیز بیان کرد: با توجه به شرایط اب و هوایی استان، می‌توانیم کمی دیرتر نسبت به دیگر مناطق کشور و از ۱۵ مهر یا هفته آخر مهر واکسیناسیون را انجام دهیم.

فرشیدی با بیان اینکه اکنون هیچ داروخانه‌ای واکسن آنفلوآنزا ندارد و مردم به داروخانه‌ها مراجعه نکنند، تصریح کرد: در هفته اول مهرماه، واکسن آنفلوآنزا توسط مرکز بهداشت استان در اختیار افراد اورژانسی قرار می‌گیرد.

استان های کشور دانشگاه علوم پزشکی مراکز درمانی واکسیناسیون هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر