کد خبر: 969841 A

با حضور مدیرکل ارشاد استان انجام شد؛

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از شاعران و نویسندگان، آیین گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی خراسان رضوی در آرامگاه فردوسی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، روز بیست و هفتم شهریور ماه، سالروز درگذشت استاد شهریار با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز ملی شعر و ادب فارسی نامیده شده است، به همین مناسبت آیین گلباران آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی، مقبره الشعرا و آرامگاه شاعرگران سنگ مهدی اخوان ثالث با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل، اعضا شورای سیاست گذاری شعر و داستان بهمراه جمعی از شاعران و نویسندگان استان و کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان انجام شد. 

در این برنامه میهمانان با حضور در مقبره الشعراء، آرامگاه اخوان ثالث و فردوسی ضمن ادای احترام به مقام شامخ این بزرگواران و قرائت فاتحه، با نثار گل یاد ایشان گرامی داشتند.

در ادامه محمد نیک، دکتر فغانی، هاشم رضا زاده، راضیه رجایی، از اعضای شورای سیاستگذاری شعر و ادب ، استیری، شکفته و جمعی دیگر از شاعران استان با اشعارخودفضای آرامگاه را معطر به عطرادبیات فارسی کردند.

خراسان رضوی رسانه شعر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر