کد خبر: 969761 A

سرپرست علوم پزشکی اردبیل خبر داد؛

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری 39 نفر مبتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته در اردبیل خبر داد.

به گزارش ایلنا،شهرام حبیب زاده در تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان اردبیل در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته 39 نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند.

وی از ترخیص 27 نفر با بهبودی نسبی خبر داد و در باره آمار تفکیکی مبتلایان به کرونا در شهرستان های استان بیان کرد: از مبتلایان به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته تعداد 24 نفر از اردبیل، 2 نفر پارس آباد، 10 نفر مشگین شهر، 1 نفر گرمی و 2 نفر از خلخال گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 229 نفر در بیمارستان های اردبیل به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بستری هستند.

حبیب زاده ادامه داد: در حال حاضر 57 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 1 نفر به دلیل ابتلا به این بیماری فوت کرده اند که گفتنی است مردم حتما باید هنگام حضور در اماکن پر جمعیت فاصله اجتماعی را رعایت کنند و از ماسک استفاده کنند.

وی ادامه داد: آمارها نشان دهنده این است که در صورت سهل انگاری مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی، وضعیت استان وخیم تر خواهد شد و کادر درمان در رسیدگی به بیماران با توجه به تکمیل ظرفیت تخت ها با مشکل روبرو خواهد شد.

 

کرونا اردبیل ویروس کرونا کووید 19 کرونا، دانشگاه علوم پزشکی اردابیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر