کد خبر: 969681 A

با همکاری ماموران محیط زیست صورت گرفت؛

دومین محموله بزرگ پرندگان شکاری در استان بوشهر توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) با همکاری ماموران یگان حفاظت محیط زیست این استان انجام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در پی عملیات دقیق توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) با همکاری ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر و شهرستان دیر، یک محموله پرندگان شکاری در خطر انقراض از نوع بالابان و شاهین از متخلفین در بندر دیر در استان بوشهر کشف و سه نفر قاچاقچی پرندگان دستگیر شد. این دومین کشف پرندگان شکاری در هفته جاری است، اوایل هفته نیز یک محموله شامل ۱۲۱ پرنده شکاری از یک لنج باری در آب های خلیج فارس کشف و ضبط شد.

فرهاد قلی نژاد؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این باره به خبرنگار ایلنا گفت: کشف ۵۵ بهله پرنده شکاری در خطر انقراض در استان بوشهر و جلوگیری از قاچاق آنها به کشورهای حاشیه خلیج فارس یک عملیات موفق بوده و محموله مذکور دومین محموله مکشوفه پرندگان شکاری در یک هفته اخیر در استان بوشهر است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ضمن تشکر از تلاش و همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج الله ) افزود: همه ساله برخی از افراد سودجو بر خلاف قوانین و مقررات ملی و بین المللی مبادرت به زنده گیری پرندگان شکاری و قاچاق آنها به خارج از کشور و کشورهای حاشیه خلیج فارس می کنند که این اقدام موجب کاهش نسل این پرندگان و در خطر انقراض قرار گرفتن این پرندگان ارزشمند کشور شده است که یگان حفاظت محیط زیست با همه توان و با همکاری سایر ارگان های نظامی و انتظامی و امنیتی از هر گونه زنده گیری و قاچاق پرندگان مذکور جلوگیری می کند. 

شایان ذکر است وفق قانون شکار و صید هرگونه زنده‌گیری و حمل و عرضه پرندگان شکاری ممنوع و غیرقانونی و وفق ماده ۱۳ قانون شکار و صید مجازات این عمل سه سال حبس دارد.

استان بوشهر امام زمان پرندگان حفاظت محیط زیست محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر