کد خبر: 969258 A

سرپرست علوم پزشکی اردبیل خبر داد؛

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از فوت 6 نفر مبتلا به کرونا طی 24 ساعت گذشته در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش ایلنا،شهرام حبیب زاده در تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان اردبیل در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته 18 نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه 23 نفر با بهبودی نسبی ترخیص شده اند.

وی در خصوص آمار تفکیکی مبتلایان به کرونا در شهرستان های استان بیان کرد: از 18 نفر مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته تعداد 6 نفر از اردبیل، 2 نفر پارس آباد، 7 نفر مشگین شهر، 2 نفر گرمی و 1 نفر از خلخال گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 214 نفر در بیمارستان های اردبیل به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بستری هستند که از این تعداد 58 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

حبیب زاده ادامه داد: متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 6 نفر به دلیل ابتلا به این بیماری فوت کرده اند لذا از مردم درخواست داریم تا با رعایت جدی پروتکل های بهداشتی سعی کنند تا آغاز فصل سرما این بیماری تحت کنترل در آید چرا که در صورت تقارن آنفولانزا با این بیماری فشار مضاعفی بر کادر درمان استان وارد خواهد شد و  طبیعتا از کیفیت خدمت رسانی به مردم کاسته می شود.

وی افزود: خانواده ها حتما به فرزندان محصل خود اصول رعایت موارد بهداشتی و پروتکل‌های توصیه شده را تبیین کنند چرا که دانش آموزان از هنگام خروج از منزل تا موقع برگشت در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی اردبیل کووید 19 آمار کرونا شهرام حبیب زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر