کد خبر: 969119 A

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار رشت خبر داد؛

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری رشت با تاکید بر نظارت مستمر بر روند مدیریت پسماندهای عفونی شهرستان رشت، گفت: بیش از 90 درصد از پسماندهای عفونی، تیز و برنده در شهرستان رشت، بی خطرسازی می شوند.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدعلی ویشگایی در جلسه کارگروه تخصصی نرخ گذاری خدمات مدیریت و بی خطرسازی پسماند عفونی شهرستان رشت، با اشاره به مخاطرات ناشی از وجود پسماند عفونی برای شهروندان به خصوص رفتگران خدوم شهرداری، اظهار داشت: در راستای مدیریت پسماندهای عفونی، نیازمند پیگیری جدی از سوی مسئولان ذیربط و انجام بازدیدهای بین بخشی  مستمر هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان رشت با تاکید بر لزوم حضور همه اعضای کارگروه در جلسات، خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به شیوع بیماری کووید 19، حساسیت ها در این مبحث نیز افزایش یافته و هیچ گونه اهمالی از سوی دستگاه های ذیربط قابل توجیه نیست.

وی با تاکید در باره پوشش جامع امر تفکیک از مبدا پسماند پزشکی در سطح شهرستان رشت، ابراز امیدواری کرد: با تشدید فعالیت ها، جدیت بیشتر مسئولین و کارشناسان ذیربط و برخورد قانونی قاطع با متخلفین، این امر به شایستگی صورت می پذیرد.

ویشکایی بابیان اینکه گیلان در زمره یکی از استان های پیشرو در خصوص مدیریت پسماند عفونی و تیز و برنده در کشور محسوب می شود، افزود: در طی سالیان اخیر، کلیه بیمارستان های استان موفق به خرید و نصب دستگاه های بی خطرساز و اجرای طرح تفکیک از مبدا پسماند عفونی شده اند و در سطح شهرستان رشت بیش از 74 درصد واحدهای درمانی دولتی و خصوصی دارای قرارداد بی خطرسازی هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان رشت در ادامه افزود: از لحاظ وزنی نیز بیش از 90 درصد پسماندهای عفونی و تیز و برنده تولید شده در واحدهای تحت پوشش ، مدیریت و بی خطرسازی می شوند.

 

بیمارستان پوشش دولتی و خصوصی فرماندار معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر