کد خبر: 969086 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبرداد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: روز گذشته -25 شهریور ماه -متأسفانه یک هم استانی دیگر بر اثر ابتلاء به کرونا جان خود را از دست داد تا تعداد قربانیان کرونا در استان به ۱۱۱ نفر برسد.

به گزارش ایلنا، پرویز یزدان پناه با اشاره به جدیدترین آمارهای مبتلایان کرونا در استان گفت: جواب ۲۸۹ نمونه از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج دریافت شد که درصد موارد مثبت کرونا در شهرستان‌های بویراحمد با ۵۴ درصد، کهگیلویه ۲۲ درصد، بهمئی ۸ درصد و گچساران با شش درصد بود.

وی تعداد بهبود یافتگان کرونایی کهگیلویه و بویراحمد را از ابتدا تاکنون، پنج هزار و ۷۴۰ نفر برشمرد و اظهار کرد: هم اکنون ۲۶۸ بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: از مجموع تعداد ۲۶۷ بیمار مشکوک و قطعی، ۹۰ نفر مبتلای قطعی شناسایی و ۱۸ نفر در بخش آی سی یو تحت درمان قرار دارند.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین واقعیت برای کنترل و مبارزه با کرونا کاهش ارتباطات با افراد شناخته شده و مبتلا و همچنین افراد مشکوک و پر خطر و عدم حضور در تجمعات و مکان‌های شلوغ و سربسته است، گفت: لازم است هشدارها را جدی بگیریم، فاصله فیزیکی را رعایت کنیم، استفاده از ماسک را هرگز فراموش نکنیم و دست‌های خود را به صورت مرتب بشوییم تا بتوانیم این ویروس را کنترل و مهار کنیم.

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد مرگ ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر