کد خبر: 968945 A

مدیر جهاد کشاورزی کرج خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اعلام کرد: در راستای حفاظت از بستر تولید غذای مردم 35 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان کرج به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش ایلنا از البرز ، اسماعیل صارمی از آزادسازی اراضی ماهدشت با حضور نماینده دادستان و عوامل انتظامی این شهرستان در روز سه شنبه 25 شهریور 99 خبر داد و عنوان کرد که این عملیات شامل تخریب بیش از 152 مورد تغییر کاربری غیر مجاز بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اعلام کرد:  در راستای حفاظت از بستر تولید غذای مردم 35 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان کرج به چرخه تولید بازگشت.

صارمی افزود: هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون اخذ مجوزهای قانونی ممنوع بوده و مطابق قانون با افراد خاطی به شدت  برخورد خواهد شد و برای واحدهای تولیدی نیز تغییرکاربری بر اساس مقررات در این نهاد بررسی و تصمیم گیری خواهد شد. 

 مدیر جهاد شهرستان کرج گفت: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی  مهمترین گام در راستای تولید غذا، عدم وابستگی به واردات و نیز  حمایت از مردم در خصوص به دام افتادن ایشان در دام سودجویان است.

صارمی در ادامه با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در ماهدشت کرج گفت: بر اساس پیگیری‌های مستمر این مدیریت از طریق سامانه ۱۳۱ و با حکم مرجع قضائی در ماهدشت، خیابان ثناجو و خیابان آب و خاک، بالغ بر 152مورد تغییر کاربری غیرمجاز از قبیل دیوار کشی، بنا، استخر، آلاچیق و محوطه سازی و دپوی مصالح تخریب و حدود 35 هکتار از اراضی کشاورزی آزادسازی شد.

او هشدار داد با کسانی که به منظور کسب درآمد بیشتر اقدام به دیوارکشی یا ساخت باغ ویلا می کنند  مماشات نداریم و از شهروندان  شهرستان کرج درخواست کرد از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی، این مدیریت را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند.

اداره امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان کرج از ابتدای سال ۹۹ تاکنون تعداد بالغ بر 520 مورد ساخت و ساز غیر مجاز با مساحت بیش از 110 هزار متر مربع را تخریب و بیش از 500 هکتار از اراضی و باغات را  از چنگال سودجویان آزاد سازی کرده است.

جهاد کشاورزی شهرستان کرج تخریب ساخت و ساز غیرمجاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر