کد خبر: 968774 A

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی :

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی گفت: با رفع مشکلات آلودگی آب روستا، اکنون اوضاع در روستای شیخ صله آرام است و مردم از آب لوله کشی منازل خود استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، یدالله شکری با اشاره به رفع مشکل آلودگی آب شرب مردم روستای شیخ صله، گفت: پس از شناسایی منشا اصلی آلودگی آب شرب مردم این روستا، چشمه‌ای که منبع آب روستا را تامین می‌کرد، کاملا بهسازی و بازسازی شد تا آب فاضلاب خانه‌های اطراف به آن ورود نکند.

وی بیان کرد: همچنین منبع آب روستا نیز کاملا لایروبی، شستشو، آبگیری و دوبار هم کلرزنی شد، از آن نمونه‌گیری انجام گرفت که نتیجه آزمایشات حاکی از آن بود که آب منبع بدون هرگونه آلودگی است.

فرماندار ثلاث باباجانی تاکید کرد:  از دیروز (۲۴ شهریور) به مردم اعلام کردیم که می‌توانند از آب لوله کشی منازل خود برای شرب استفاده کنند در حال حاضر هم از محل اعتبارات و بکارگیری تجهیزات و امکانات دهیاری و بخشداری منطقه، ایجاد شبکه فاضلاب برای خانه‌هایی که در اطراف چشمه قرار گرفته‌اند، درحال انجام است.

وی افزود: البته بنا داریم در دراز مدت، در بالا دست روستا توسط آب منطقه‌ای یک چاه عمیق حفر شود و آب آن را به منبع آب روستا وصل کنیم و آب شرب مردم روستا از این طریق تامین شود و چشمه را حذف کنیم.

فرماندار ثلاث باباجانی با بیان اینکه طی روز‌های گذشته هیچ مورد جدیدی از مسمومیت بین اهالی روستا گزارش نشده، گفت: در حال حاضر اوضاع در روستای شیخ صله آرام است و مردم از آب لوله کشی منازل خود استفاده می‌کنند.

آب شرب شهرستان ثلاث باباجانی روستای شیخ صله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر