کد خبر: 968179 A

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خبر داد:

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت :پنج بیمارستان شهرستان قزوین به دلیل استاندارد نبودن سیستم بی‌خطرسازی پسماند به دستگاه قضائی معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست قزوین، حسن عباس نژاد افزود: سیستم بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی به روش شیمیایی در برخی بیمارستان‌ها بر اساس قوانین سازمان بهداشت جهانی مورد تایید سازمان حفاظت از محیط زیست نیست.

وی یادآورشد: در مکاتبه‌هایی با دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین به مراکز بهداشتی و بیمارستان های این استان موضوع الزام بی‌خطر کردن اصولی پسماندهای عفونی اعلام و در کارگروه‌های پسماند نیز  مطرح شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: پس از پیگیری های انجام شده، با صدوراخطار زیست محیطی، فرصتی یک ماهه به بیمارستان‌ها داده شد تا سیستم های بی‌خطرساز پسماند عفونی خود را به دستگاه‌های مورد تایید محیط زیست تغییر دهند، که در صورت عدم تغییر در سیستم بی خطر سازی، خروجی پسماندهای عفونی آنها بی‌خطر شده و عفونی تلقی می گردد.

حسن عباس نژاد افزود: بعد از عدم تمکین بیمارستان ها با این ضوابط و پایان فرصت، اداره حفاظت محیط زیست قزوین از ۵ بیمارستان شکایت کرده و مسئولان آنها به دادگاه معرفی شده اند.

 

استان قزوین استاندارد بیمارستان حفاظت محیط زیست سازمان بهداشت جهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر