کد خبر: 967983 A

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی کرمانشاه:

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی کرمانشاه با بیان اینکه سد داریان آماده حضور سرمایه‌گذاران است، از تکمیل زیرساخت‌های لازم طرح گردشگری آبی این سد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، امید قادری گفت: فعالیت‌های مناسبی در طرح گردشگری آبی سد داریان برای تکمیل زیرساخت‌های لازم در جهت واگذاری و سرمایه‌گذاری انجام شده‌ است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه با اشاره به انجام مطالعات ثانویه و امکان‌سنجی به‌منظور بررسی پتانسیل‌های موجود در منطقه توسط تیم مشاور، یادآور شد: انواع گونه‌های گردشگری در راستای تطبیق و پیاده‌سازی در طرح گردشگری آبی سد داریان تعریف شده است.

قادری گفت: بازدید میدانی مرحله اول از منطقه داریان، سد، روستاها و مناطق پیرامونی متأثر از احداث سد جهت شناسایی فرصت‌های گردشگری توسط کارشناسان میراث‌فرهنگی به عمل آمده است.

وی از تعریف ۱۱ فرصت در قالب بسته‌های گردشگری گوناگون بر اساس ظرفیت هر منطقه و مطابق با دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های ابلاغ‌شده توسط وزارت نیرو خبر داد و افزود: به‌صورت ویژه یک بسته مختص به سد داریان با رویکرد گردشگری صنعتی تعریف شده است.

قادری خاطرنشان کرد: یک بسته نیز مختص به اقامتگاه‌های مجموعه سد و براساس ظرفیت امکانات موجود در آن تعریف شده است.

قادری پتانسیل بزرگ این سد را گردشگری‌آبی دانست و تاکید کرد: سایر بسته‌های تعریف شده با رویکرد گردشگری آبی و پتانسیل‌های ایجاد شده از احداث سد در روستاها و مناطق پیرامونی هستند.

میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه سد داریان طرح گردشگری آبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر