کد خبر: 967962 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد:

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، گفت: با بازگشایی مدارس، پروتکل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت حداکثری رعایت می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، ابراهیم رفیعی، در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا استان اظهار کرد: در صورت تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا، آموزش تعطیل نخواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، به عدم دسترسی دانش آموزان مدارس محروم به اینترنت اشاره کرد و گفت: این مناطق تحت پوشش اینترنت نیستند و دانش آموز نمی تواند از آموزش های مجازی بهره مند شود.

به گفته وی، در برخی از مناطق روستایی شبکه آموزش سیما پوشش داده نمی شود از این رو انتظار می رود تا شبکه استانی نسبت به بازپخش برنامه های شبکه آموزش زمینه بهره مندی دانش آموزان این مناطق را فراهم کند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: به منظور استفاده از کمک های مردمی در امر آموزش از ظرفیت انجمن های اولیا و مربیان بهره مند می شویم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان نیز در سخنانی با یادآوری اینکه 25 درصد مدارس استان زیرساخت‌های لازم برای استفاده از اینترنت را ندارند، گفت: بخشی از این روستاها بالای 14 خانوار هستند.

مسیح الله سلطانی از اجرای طرح USO با اعتبار جهانی توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبر داد و گفت: این طرح به منظور تامین اینترنت روستاهای بالای 14 خانوار اجرا می شود.

به گفته وی، تراکم دانش‌آموزی، استفاده نکردن از ماسک در برخی مدارس روستایی، شناور کردن زنگ مدارس، مشکلات مربوط به سرویس‌های بهداشتی و کمبود نیروی خدماتی، بخشی از مشکلات در سطح مدارس استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان/ابراهیم رفیعی/ پروتکل های بهداش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر