کد خبر: 967831 A

معاون بهزیستی استان خبر داد:

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان خراسان رضوی گفت: امسال گزارش مردم از وقوع کودک آزاری در استان در مقایسه با پارسال ۳.۵ برابر افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا از مشهد، غلامحسین حقدادی در این خصوص افزود: طی سه ماه نخست امسال هزار و ۸۵۰ مورد گزارش مردمی از وقوع کودک‌آزاری در تماس با بهزیستی استان ثبت شده که این شمار در مدت مشابه پارسال ۵۰۴ مورد بوده است.

وی ادامه داد: این افزایش گزارش مردمی نشانه افزایش شیوع کودک‌آزاری نیست بلکه حاکی از افزایش شناخت مردم از بهزیستی و مرکز اورژانس اجتماعی و شماره تماس  ۱۲۳ است.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان خراسان رضوی گفت: بسیاری از موارد گزارش شده کودک‌آزاری با ارائه مشاوره تلفنی مددکاران حل و رفع شده است و در همین سه ماه نخست امسال شمار ماموریت و اعزام نیرو برای رسیدگی به کودک‌آزاری حاد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش داشته است.

حقدادی افزود: شمار ماموریت و خدمات سیار در سال گذشته ۵۳۰ مورد بوده است که با کاهش ۲۵ درصدی امسال به ۳۸۰ مورد رسیده است.

وی ادامه داد: در مجموع طی سال گذشته تعداد دو هزار و ۲۶۰ مورد کودک‌آزاری که منجر به حضور تیم مددکار و عملیات امداد اجتماعی شده در استان به ثبت رسیده است.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان خراسان رضوی با اشاره به این که شیوع ویروس کرونا و اعلام شماره ۱۲۳ برای پاسخگویی به مشکلات خانوادگی و مسائل ناشی از بیماری کووید ۱۹ موجب افزیش تماس‌ها با این مرکز شده است گفت: شماره تماس‌ها در پنج ماه گذشته از سال با مرکز اورژانس اجتماعی و خط ۱۲۳ تعداد ۳۴ هزار  و ۵۰۰ مورد بوده است در حالی که طی مدت مشابه پارسال این تماس‌ها چهار هزار و ۲۰۰ مورد بوده است.

استان خراسان رضوی بهزیستی خراسان رضوی کودک آزاری معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر