کد خبر: 967583 A

تا پایان سال انجام می شود؛

رئیس پارک علم و فناوری استان از بهره برداری از مرکز نوآوری تخصصی گیربکس در دانشکاه علمی کاربردی نیرومحرکه البرز تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مصطفی مافی با اعلام این خبر گفت: مرکز نوآوری تخصصی گیربکس در دانشکاه علمی کاربردی نیرومحرکه البرز تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و پیش بینی می‌شود  با ساخت و راه‌اندازی این مرکز ، ۲۰ تیم از فعالان خودرو، نیاز‌های این حوزه را مرتفع کنند.

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین افزود: این مرکز در زمینی به مساحت ۸۰۰ متر مربع قرار دارد و افراد بومی و غیر بومی می‌توانند در آن فعالیت کنند.

وی اضافه کرد: در این مرکز نیاز‌های صنعت خودرو و صنایع وابسته در شهر صنعتی البرز ساخته می‌شود و شرکت نیرو محرکه هم خریدار قطعاتی است که تولید کنندگان، آن را تولید می‌کنند.

رئیس پارک علم و فناوری استان گفت: شرکت نیرو محرکه همچنین می‌تواند نیاز‌های فناورانه خود را به آنها اعلام و دانش فنی فعالان را خریداری کند.

مافی گفت: این مرکز نوآوری با مشارکت پارک علم و فناوری و شرکت صنعتی نیرو محرکه قزوین ساخته می‌شود.

وی گفت: اعتبار این طرح تاکنون سه و نیم میلیارد تومان برآورد شده که قرار است معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک و نیم میلیارد تومان و شرکت نیرو محرکه دو میلیارد تومان آن را تامین کند.

 

استان قزوین خودرو علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شهر صنعتی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر