کد خبر: 967546 A

رئیس کل دادگستری استان اردبیل خبر داد:

رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل از صدور حکم عوامل حمله به پمپ بنزین علی‌آباد اردبیل خبر داد.

به گزارش ایلنا، ناصر عتباتی گفت: اوایل مردادماه چند نفر از اراذل و اوباش اقدام به حمله به پمپ بنزین علی‌آباد شهر اردبیل کرده ومتواری شده بودند که این اقدام موجب اخلال در نظم عمومی، ایجاد رعب و وحشت و تخریب اموال شده بود. بلافاصله با صدور دستورات لازم و نظارت دادستان اردبیل اکیپ ویژه‌ای برای پیگیری حادثه، شناسایی و دستگیری متهمان تشکیل شده و سرانجام متهمین متواری، شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: رسیدگی به اتهام ۵ نفر از متهمین اصلی دردادسرا و دادگاه کیفری ۲ به صورت فوق‌العاده انجام گرفت و متهمان به مجازات قانونی اعمال خلاف خود محکوم شدند.

عتباتی اعلام کرد: سردسته متهمان که از اراذل و اوباش سابقه‌دار و تحت تعقیب استان بود، به تحمل سه و نیم سال حبس،  دو فقره شلاق هر کدام ۷۴ ضربه و دو سال تبعید به مناطق بد آب و هوای کشور محکوم شد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به اینکه امنیت و آرامش مردم خط قرمز دستگاه قضایی استان است، گفت: نیروی واکنش سریع برای مبارزه با اراذل و اوباش با همکاری دستگاه قضایی استان و نیروی انتطامی تشکیل و با هرگونه اقدامات و تحرکات که موجب به هم خوردن نظم و امنیت باشد خارج از نوبت و به صورت فوق‌العاده رسیدگی شده و برای متخلفین مجازات قاطعانه و بازدارنده‌ای صادر خواهد شد.

وی از عموم شهروندان خواست با مراجع قضایی ، انتظامی و امنیتی نهایت همکاری را داشته باشند و هرگونه موارد اخلال در نظم و امنیت عمومی را برای رسیدگی و برخورد قانونی گزارش نمایند.

اراذل و اوباش استان اردبیل دادگستری اردبیل پمپ بنزین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر