کد خبر: 967465 A

استاندار:

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: ۳/۵ درصد مردم این استان درگیر مواد مخدر هستند.

به گزارش ایلنا، عباس اقبالی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: سالانه ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه تهیه، توزیع و مصرف مواد مخدر به نابودی کشیده می‌شود که این رقم با اضافه شدن هزینه‌هایی که صرف پیشگیری، درمان و مبارزه با تهیه و توزیع مواد مخدر می‌شود بیش از هزینه اعتبارات عمرانی در استان است که این موضوع نشان‌دهنده عمق فاجعه ورود مواد مخدر به جامعه است.

عباسی افزود: بر اساس گزارش کارشناسان، ۳.۵ درصد مردم استان درگیر مواد مخدر هستند و افزایش مشارکت‌های مردمی و تعامل همه دستگاه‌های مرتبط با این موضوع همچون نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، بسیجیان و دستگاه قضایی از مهم‌ترین عوامل کاهش مصرف و مبارزه موثر با مواد مخدر است.

استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین مدیران دستگاه‌های اجرایی را موظف کرد در شناسایی و درمان کارمندان مبتلا به اعتیاد همت کنند، همچنین آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها باید نظارت جدی و مؤثرتری در این موضوع داشته باشند.

عباسی با اشاره به دریافت گزارش‌هایی از مصرف مواد مخدر در بوستان ملت شهرکرد، گفت: شهرداری‌ها باید برای زیبایی جلوه شهر با همکاری نیروی انتظامی در جمع‌آوری متکدیان و معتادان متجاهر تمام توان خود را به کار گیرند.

استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین جهاد کشاورزی را مکلف کرد نظارت خود را برای جلوگیری از کشت دانه‌های غیرمجاز افزایش دهد و زمینه آگاه‌سازی کشاورزان نسبت به ممنوعیت کشت بعضی از گیاهان را فراهم کنند.

اعتیاد چهارمحال و بختیاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرداری مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر