کد خبر: 967453 A

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بردسکن گفت: تمامی دادخواست های مراجع حل اختلاف قانون کار و بیمه بیکاری از طریق سامانه جامع ثبت و پیگیری می شود.

حسین غلامی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در بردسکن گفت: در حال حاضر در جهت استقرار دولت الکترونیک و کاهش مراجعات  حضوری  ارباب رجوع همه دادخواست های مراجع حل اختلاف قانون کار و درخواست های بیمه بیکار از طریق سامانه جامع روابط کار  ثبت و پیگیری می شود. 

وی گفت: برای تسریع در کار، متقاضیان باید به دفاتر پیشخوان منتخب برای احراز هویت مراجعه و بعد از ثبت احراز هویت کد و رمزی که به شماره همراه آنها پیامک می شود می توانند در سامانه جامع روابط کار با مراجعه به کافی نت، دفتر کاریابی کاریاب و یا شخصا نسبت به ثبت درخواست یا داد خواست اقدام کنند.

وی به تشکلات کارگری و کارفرمایی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: به منظور توسعه تشکلات مدنی جامعه کارگران و کارفرمایان در حال حاضر در سطح شهرستان شورای اسلامی کار، کانون بازنشستگان کارگران تامین اجتماعی و یک مورد انجمن صنفی کارگران (کارگران ساختمانی) و ۳۳ مورد نماینده کارگران در سطح کارگاه‌های شهرستان فعال هستند و در حال حاضر نیز انجمن صنفی کارفرمایی کامیون‌داران در حال تأسیس است.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بردسکن در خصوص بازرسی کار گفت: به منظور صیانت از نیروی انسانی و رعایت شرایط کار در سطح شهرستان اقدام به راه اندازی کارگروه ایمنی معادن و ساختمان به همکاری سایر ادارات مرتبط و همراهی دادستان شهرستان کرده و جهت جلوگیری از بروز حوادث ناشی از کار به طور مستمر  از کارگاههای مشمول قانون کار بازرسی انجام می‌شود.

وی اظهارداشت: به منظور پیشگیری از حوادث و آشنایی مسئولان ایمنی کارگاه‌ها در طی سال ۹۸ به میزان ۷۰۰ نفر ساعت آموزش ایمنی برگزار شده و همچنین به منظور نظارت مستمر بر رعایت موارد ایمنی کارگاه‌ها تعداد ۹ کمیته حفاظت فنی تشکیل شده که مسئول ایمنی موظف است مصوبات ایمنی کارگاه را به طور ماهیانه به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال کند و در حال حاضر در سطح کارگاههای شهرستان تعداد ۶ خانه بهداشت کارگری نیز فعال است.

غلامی افزود: پس از شیوع کرونا در بازرسی‌های مشترک با شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن ابلاغ پروتکل های بهداشتی به کارگاه‌ها نظارت لازم انجام شده است.

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بیکاری تامین اجتماعی جامعه قانون کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر