کد خبر: 967190 A

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان گفت: مرحله دوم رزمایش ایران همدل از عید سعید غدیر خم آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایلنا از اصفهان، کریم زارع، مدیرکل کمیته امام خمینی (ره) استان و عباس مقتدایی، نماینده مردم اصفهان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به منظور فراهم ساختن زمینه های لازم برای حمایت بیشتر از نیازمندان، دیدار و گفت و گو کردند.

عباس مقتدایی در این دیدار کمیته امداد را به علت رجوع اقشار نیازمند و آبرودار جامعه یکی از پشتوانه های حمایتی مردم معرفی کرد و گفت: تجربه دهه های گذشته به ویژه عملکرد این نهاد در رخدادهای طبیعی و همه گیری ویروس کرونا، نشانگر افزایش اعتماد عمومی به کمیته امداد است.

وی افزود: اعتماد مردم سرمایه مهمی است که مجموعه کمیته امداد باید به خوبی از آن حفاظت کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیته امداد در زمینه اشتغال فعالیت های قابل توجهی انجام داده است که باید توسط سایر بخش ها مورد حمایت بیشتری قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی با تمام توان آماده حمایت از کمیته امداد و فعالیت های آن است، تصریح کرد: هر چقدر بتوان زمینه های فقر را کاهش داد به این نهاد کمک کرده ایم که خدمات با کیفیت تری ارائه کند.

مقتدایی با اشاره به ارتباط خوب مدیران کمیته امداد استان با نمایندگان مردم در ادوار مختلف شورای اسلامی، تاکید کرد: به نظر می‌رسد دور جدیدی از همکاری میان نمایندگان مجلس و این نهاد آغاز شده است که منافع آن به کل استان خواهد رسید و امیدواریم که این همکاری ها به صورت چند بعدی استمرار یابد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان نیز در این دیدار ضمن تشریح خدمات ارائه شده توسط این نهاد به نیازمندان اصفهانی به معرفی آخرین طرح های حمایتی در دست اجرا پرداخت و گفت: مرحله دوم رزمایش ایران همدل از عید سعید غدیر خم آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه خواهد یافت.

زارع افزود: در این مرحله از رزمایش، طرح اطعام و احسان حسینی اجرا در حال اجرا است که توزیع ۵۰۰ هزار پرس غذای گرم و همچنین ۵۰ هزار سبد کالا از اهم فعالیت های این طرح است.

وی در ادامه با اشاره به بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی گفت: امسال به‌رغم همه گیری ویروس کرونا، با در نظر گرفتن همه الزامات بهداشتی و با تاکید بر روش های غیر حضوری، جشن عاطفه ها را برگزار خواهیم کرد که شروع عملیات آن از بیست و دوم شهریور ماه بوده و تا یازدهم مهرماه نیز ادامه خواهد داشت.

زارع در پایان تاکید کرد: بیش از ۱۸ هزار و ۸۰۰ دانش آموز در جامعه تحت حمایت این نهاد مشغول تحصیل هستند و ان شاءالله با همراهی مردم و همت خیران در جشن عاطفه های امسال اقلام ضروری به ویژه در حوزه آموزش غیر حضوری برای این فرزندان تامین خواهد شد.

 

ایلنا اصفهان ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر