کد خبر: 966902 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبرداد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان، گفت: نواقص رعایت پروتکل‌های بهداشتی مدارس به آموزش و پرورش گوشزد شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد رضا صائینی، امروز با اعلام این خبر، اظهار داشت: ارزیابی رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی توسط ناظران بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی انجام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان، با بیان اینکه نیروهای ویژه برای بررسی رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های اعلامی از سوی استانداری زنجان تعیین شده‌اند، افززود: پس از بررسی موارد، نقاط ضعف و مشکلات به آموزش و پرورش ارائه می‌شود.

این مسئول بهداشتی در زنجان، با بیان اینکه در صورت مشاهده هر گونه مشکلی موارد به آموزش و پرورش استان گوشزد می‌‌شود، افزود:  نظارت سختگیرانه‌ای در خصوص مدارس انجام می‌شود تا مشکلات در پایین تر حد باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان،  یادآور شد: برطرف کردن مشکلات بر عهده آموزش و پرورش است و در صورتی که مطابق با دستورالعمل‌‌ها عمل نشود، تذکرات لازم داده می‌‌شود.

صائینی، با بیان اینکه بازگشایی مدارس تابع شرایطی بود که به همه مدارس اعلام شده است، افزود: رعایت اصول بهداشتی و ایمنی و استفاده از ماسک برای همه دانش‌آموزان الزامی است.

وی، همچنین خاطرنشان کرد: کاهش تراکم کلاس‌‌های درس و حضور دانش‌آموزان به صورت شیفتی و کاهش مدت حضور در کلاس از دیگر پروتکل‌های اعلامی است که باید در مدارس رعایت شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان، تصریح کرد: شست‌و‌شوی دست‌ها، به همراه داشتن بطری آب، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از لوازم التحریر شخصی برای دانش‌آموزان الزامی است که باید نظارت‌‌های لازم در این زمینه انجام شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان /کرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر