کد خبر: 966576 A

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال :

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال گفت: در جریان آتش‌سوزی چند روز پیش در جوار منطقه حفاظت شده آق‌داغ این شهرستان ۴۸.۸ هکتار از اراضی غیرجنگلی و غیر مرتعی طعمه حریق شد.

به گزارش ایلنا، مهدی کسایی با اعلام این خبر افزود: منطقه وقوع حریق در جوار منطقه حفاظت شده آق‌داغ فاقد پوشش درختان جنگلی و نیز مرتع بوده و غالبا علف‌های هرز یک ساله را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه به احتمال زیاد علت این آتش‌سوزی بی‌احتیاطی فرد و یا افرادی در روشن کردن آتش در نیزار پایین دست منطقه بوده است، اظهار کرد: اغلب آتش‌سوزی‌ها در  سال‌های اخیر در منطقه خورش رستم با خطای انسانی بوده ولی ۲ مورد از آنها عمدی بوده که عاملان آنها  شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال بیان کرد: در عملیات اطفای این حریق، در منطقه ای ما بین روستای دمدل و نوده از توابع بخش خورش رستم  محیط‌بانان پاسگاه‌های محیط‌بانی برندق، سوسهاب، یگان حفاظت منابع طبیعی، آتش‌نشانی شهر هشجین، ماموران انتظامی و جمعی از اهالی این روستاها مشارکت داشتند.

شهرستان خلخال با برخورداری بیش از ۲۴۵ هزار هکتار جنگل و مرتع واختصاص بیش از ۸۵ درصد از مجموع جنگل‌های استان اردبیل از مناطق غنی جنگلی استان به شمار می رود.

آتش سوزی پوشش حفاظت محیط زیست منابع طبیعی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر