کد خبر: 966434 A

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: نانوایی‌ها در اردستان همچنان شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حسن ذبیحی اظهار کرد: بازرسان شبکه بهداشت به صورت روزانه از واحدهای مختلف صنفی شهرستان بازدید دارند و تذکرات لازم را به اصناف متخلف ارائه می‌دهند.

وی افزود:متأسفانه نانوایی‌های شهرستان همچنان شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و به‌رغم اینکه به دستگاه‌های قضایی معرفی شدند، هنوز اقدام موثری انجام نشده است.

ذبیحی با بیان اینکه رفتار مردم در مقابله با ویروس کرونا عادی شده است، خاطرنشان کرد:این عامل می‌تواند نگران کننده باشد؛ دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی باید به صورت دقیق و ویژه از سوی مردم، کسبه، اصناف، کارمندان و کارگران رعایت شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان تصریح کرد:شاهد افزایش بیماران مبتلا به ویروس کرونا هستیم و این موضوع شهرستان را از نظر شیوع بیماری در وضعیت هشدار قرار داده است.

ذبیحی تاکید کرد: اگر مردم در رعایت فاصله اجتماعی کوتاهی کنند و در شستشوی دست‌ها و استفاده از ماسک بی‌تفاوت باشند، وضعیت فعلی تشدید خواهد شد.

 آمار ابتلای روزانه به کرونا در اردستان رکورد زد

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان با اشاره به شناسایی ۹ بیمار تا پایان روز پنجشنبه  اظهار کرد‌: بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 9 بیمار( مرد 77 ساله و جوان 18 ساله و زن 52 ساله و مرد 69 ساله و زن 31 ساله از اردستان ، زن 23 ساله از زواره و مرد 79 و زن 71 ساله از روستاهای بخش زواره و زن 44 ساله ازروستاهای بخش مرکزی) شناسایی شده که رکورد جدیدی در ثبت آمار بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان است. 

وی افزود:با شناسایی این افراد مجموع بیماران کووید 19 شناسایی شده در شهرستان اردستان  326  نفر است. 

ذبیحی تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون 275  نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان ترخیص شده اند و تا امروز 1571 آزمایش تشخیص کووید 19 در شهرستان انجام شده است.

وضعیت شهرستان اردستان از نظر شیوع بیماری کووید ۱۹ به رنگ زرد است.

 

 

اردستان ایلنا اصفهان ایلنا استان اصفهان کرونا در اردستان شبکه بهداشت اردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر