کد خبر: 966427 A

استاندار گلستان از حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی خبرداد و گفت: تاکنون بیش از دو هزار گلستانی رأی خود را در داخل صندوق انداختند.

به گزارش ایلنا، هادی حق شناس امروز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارکرد: در ۵۰ دقیقه ابتدایی آغاز مرحله دوم انتخابات مجلس در غرب گلستان دو هزار و ۲۲۰ نفر در پای صندوق‌های رأی حاضر شده و رأی خود را به داخل صندوق انداختند که ۹ نفر از شرکت کننده بیش از ۸۵ سال سن داشتند.

وی افزود: در مرحله دوم ۲۴۴ شعبه اخذ رأی در استان در نظر گرفته شده که از این تعداد شعبه ۲۳۰ ثابت و ۱۴ شعبه سیار و ۱۲۱ شعبه شهری و ۱۲۳ شعبه روستایی است.

حق شناس ادامه داد: در مرحله اول ۱۹۳ هزار و ۷۱۶ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن بودند که در مرحله دوم این عدد به ۱۹۸ هزار و ۷۱۲ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: چهار هزار نفر از عوامل اجرایی انتخابات گلستان را برگزار کرده و روز گذشته با آنها تماس گرفته شده تا از سلامت آنها مطمئن شویم.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی، هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که شامل دو نماینده از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، یک نفر از رامیان و آزادشهر، یک نفر علی‌آبادکتول، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه است.

در اسفندماه سال گذشته، ۵۷ درصد از افراد واجد شرایط گلستان در انتخابات مشارکت داشتند.

استان گلستان انتخابات مجلس شورای اسلامی هادی حق شناس حضور پرشور مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر