کد خبر: 966212 A

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین:

ماجرای آتش سوزی در ۸۰۰ هکتار از اراضی روستای لات منطقه حفاظت شده الموت غربی به علت وجود ۲ مظنون وارد تحقیقات جدی‌تر قضایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حسن عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در بازدید مسئولان مربوطه از این منطقه، با بیان اینکه احتمال می‌رود ۲ مظنون در آتش زدن این مناطق حفاظت شده دخالت داشته باشند، گفت: دستگاه قضایی استان به دنبال پیدا کردن سرنخ‌هایی از این آتش سوزی است.

حسن عباس نژاد افزود: این آتش‌سوزی به ۸۰۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های متراکم ارس چند صد ساله در ارتفاعات آسیب جدی زده، اما خوشبختانه تاکنون گزارشی از خسارت به حیات وحش در این مناطق به دست نرسیده است.

وی اضافه کرد: از بین رفتن پوشش گیاهی و درختان با عمر بالا باعث شد تا به بررسی راهکاری متفاوت و مناسب درباره نگهداری مناطق، مدیریت منسجم و یکپارچه بیاندیشیم و برنامه ریزی داشته باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: اطلاعات دقیق‌تر از میزان خسارات ناشی از این آتش سوزی پس از ارزیابی کارشناسان اطلاع رسانی خواهد شد.

آتش سوزی ارتفاعات منطقه روستای لات الموت غربی روز یکشنبه شانزدهم شهریور رخ داد و با حضور پرتلاش مامورین یگان حفاظت محیط زیست منابع طبیعی، بسیج، سپاه و نیرو‌های مردمی بعد از ۳۰ ساعت مهار شد.

آتش سوزی پوشش حفاظت محیط زیست منابع طبیعی مناطق حفاظت شده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر