کد خبر: 966044 A

با حضور نوبخت صورت گرفت؛

یکی از گام‌های نهایی اتصال ریلی خلیج فارس به‌دریای خزر با ریل گذاری راه آهن رشت – کاسپین – انزلی امروز با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و استاندار گیلان برداشته شد.

به گزارش ایلنا از بندرانزلی، در ادامه برنامه های دومین روز سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به گیلان؛ با حضور دکتر نوبخت و دکتر زارع استاندار یکی از گام های نهایی اتصال ریلی خلیج فارس به دریای خزر با ریل گذاری راه آهن رشت – کاسپین – انزلی به طول 40 کیلومتر برداشته شد.

عملیات زیرسازی پروژه در سه قطعه درحال انجام است و هم اکنون عملیات ریل گذاری این مسیر با اعتباری افزون بر چهارهزار و 25میلیارد ریال آغاز شد.
 
راه آهن رشت – کاسپین- انزلی به عنوان بخشی از طرح راه آهن قزوین - رشت انزلی است که عملیات اجرایی آن از محل اعتبارات عمرانی ملی شروع شده و با اتمام طرح ، مرکز استان گیلان به منطقه آزاد کاسپین متصل می شود .
 
اجرای این پروژه علاوه بر اهمیت در حمل و نقل داخلی، بار و مسافر استان گیلان؛ از نظر ایجاد یک کریدور ریلی جدید برای صادرات و واردات کشور و همچنین ترانزیت کالا از مناطق شمالی‌کشور به خلیج فارس، آب‌های آزاد بین‌المللی و دیگر کشورهای همسایه ایران نیز بسیار مهم است.
ایران خلیج فارس دریای خزر راه آهن سازمان برنامه و بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر