کد خبر: 965958 A

فرماندار رشت تاکید کرد:

فرماندار رشت با تاکید بر لزوم برنامه ریزی جهت حفظ و احیای آثار و ابنیه تاریخی شهر رشت، تصریح کرد: باید به صورت بهینه از ظرفیت های ارزشمند فرهنگی و تاریخی جهت توسعه صنعت گردشگری شهرستان بهره ببریم.

به گزارش ایلنا از رشت، علی فتح اللهی در حاشیه بازدید از اماکن و ابنیه قدیمی و تاریخی رشت با بیان اینکه انتقال تمدن غنی گذشتکان به آیندگان یکی از مهم ترین دغدغه امروز جامعه است، اظهار داشت: غنای فرهنگی و تمدن کهن استان گیلان و شهرستان رشت بر کسی پوشیده نیست و باید قدردان این ثروت هنگفت فرهنگی باشیم.

وی ادامه داد: امروزه بسیاری از کشورها با جعل هویت و تاریخ به دنبال جذب گردشگر هستند و در چنین شرایطی، ما باید از این ظرفیت‌های ارزشمند تاریخی و فرهنگی که در شهرستان‌داریم به بهترین نحو بهره ببریم.
 
فرماندار شهرستان رشت  ابنیه و اماکن تاریخی شهرستان رشت  را میراثی ارزشمند برای مردم شهرستان، استان و حتی کشور دانست و افزود: مرمت و بازسازی ابنیه قدیمی علاوه بر اینکه می‌تواند عامل پیوند انسان‌ها با رگ و ریشه و اندیشه گذشتگان باشد، به عنوان یک جاذبه ارزشمند برای گردشگران می تواند زمینه رونق صنعت گردشگری در سطح شهرستان را فراهم کند. 
 
وی در ادامه افزود: باید با برگزاری نشست‌های‌تخصصی بتوانیم به صورت بهینه از ظرفیت‌های موجود استفاده شود و اعتبار لازم را برای این امر تخصیص دهیم.
 
بازدید خانه قدیری، خانه ابریشمی، خانه حنانی، موزه میراث فرهنگی رشت و ابنیه تاریخی میدان شهرداری رشت از جمله برنامه های امروز فرماندار رشت در حوزه احیا و مرمت ابنیه و آثار تاریخی شهر رشت بود.
ثروت موزه صنعت گردشگری برنامه ریزی شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر