کد خبر: 965770 A

به صورت پایلوت در البرز اجرا می شود؛

رییس سازمان جهاد کشاورزی البرز از انتخاب استان به صورت پایلوت برای اجرای طرح عرضه مستقیم محصولات کشاورزی از مزرعه تا سر سفره مردم، خبر داد.

به گزارش ایلنا از البرز، با توجه به تاکید وزیر جهاد کشاورزی در خصوص طرح عرضه مستقیم محصولات کشاورزی از مزرعه تا سر سفره مردم، جلسه ای با حضور مجید موسوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز ، محمد قدیری ابیانه معاون توسعه منابع و مدیر شرکت مادر تخصصی، هیئت همراه و جمعی از معاونین، مدیران و مدیر عاملین اتحادیه و تعاونی ها بخش کشاورزی در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان البرز برگزار شد.

در این جلسه موسوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز ضمن مثبت خواندن این طرح افزود : اجرای این طرح در استان البرز به صورت پایلوت فرصت مناسبی است که تولید کنندگان و بهره برداران و اتحادیه و تعاونی های بخش کشاورزی استان البرز از این طرح سود برده و از طرفی برای حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه و رسیدن محصولات کشاورزی با قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان گام بردارند.

او از مدیران تعاونی ها و اتحادیه های بخش کشاورزی استان خواست ضمن بازدید از محل مورد نظر در خصوص  تجهیز مکان و برآورد هزینه ها اقدام کنند تا در اسرع وقت بتوان طرح را در استان عملی کرد.

موسوی یادآور شد: اجرای این طرح در استان در آینده، بسیاری از مشکلات تولید کنندگان و بهره برداران را حل خواهد کرد و در صورت اجرا این محل به بار انداز محصولات کشاورزی تبدیل شده و محلی برای توزیع محصولات بخش کشاورزی حتی به سایر استانها خواهد بود. 

قدیری ابیانه، معاون توسعه منابع و مدیر شرکت مادر تخصصی نیز در ادامه جلسه گفت: با توجه به تاکیدات وزیر جهاد کشاورزی این شرکت به کمک بخش کشاورزی و اتحادیه ها و تعاونی های دست اندر کار بخش کشاورزی استان البرز آمده تا با حذف واسطه های اضافی و با توجه به شرایط کنونی کشور بتواند اقدامات مفید و موثری برای تسهیل دسترسی آسان و ارزان قیمت مردم به محصولات کشاورزی را موجب گردد.

او افزود: در این راستا این شرکت آمادگی دارد تا امکانات و مکانهای موجود خود را با شرایط مناسب در اختیار اتحادیه ها و تعاونی های استان البرز که به عنوان استان پایلوت برای اجرای این طرح انتخاب گردیده است، قرار دهد.

در همین ارتباط تفاهم نامه ای بین شرکت مادر تخصصی و تعاون روستایی استان البرز مبادله شد که در این تفاهم نامه حقوق فروشندگان ، تولید کنندگان و عرضه کنندگان محصولات کشاورزی طبق شیوه نامه رعایت خواهد شد تا در آینده برای هیچکدام از این طرفین مشکلاتی بوجود نیاید.

در پایان این جلسه مدیران تعاونی ها و اتحادیه ها نیز نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند و ضمن استقبال از این طرح خواستار حمایت جدی  جهت راه اندازی موضوع شدند.

 

اجرای طرح عرضه مستقیم‌ محصولات کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر