کد خبر: 965667 A

با موافقت ستاد بحران استان؛

ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم با دفن اموات فوتی بر اثر کرونا در آرامستان‌های عمومی موافقت کرد.

به گزارش ایلنا، با تابید دانشگاه علوم پزشکی قم و موافقت ستاد مدیریت بحران استان از این پس خانواده‌های اموات فوت شده بر اثر کرونا می‌توانند نسبت به دفن اموات خود در خارج از بهشت معصومه و در آرامستان‌های عمومی اقدام کنند.

تشکیل کارگروه نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس و مراکز آموزشی از دیگر مصوبات جلسه‌ امروز ستاد مدیریت بحران استان بود.

بهرام سرمست، استاندار در این جلسه با تاکید بر لزوم تشدید نظارت‌ها بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس و دانشگاه‌ها گفت: دستگاه‌های دولتی، خیرین و گروه‌های مردمی وظیفه دارند در این شرایط آموزش و پرورش و نهاد‌های آموزشی را در ارائه خدمات تحصیلی و آموزشی همراه یاری کنند.

شیخ الاسلام مدیر کل آموزش و پرورش قم نیز در این جلسه با اشاره به آغاز سال تحصیلی مدارس ابراز امیدواری کرد با تدابیری که اندیشیده شده جای نگرانی نیست و دانش آموزان می‌توانند در چارچوب تصمیمات و سیاست‌های پیشگیرانه آموزش و پرورش در محیط‌های آموزشی مشغول به تحصیل شوند.

حیدری فرماندار قم هم با اشاره به تصمیمات آموزش و پرورش در خصوص بازگشایی مدارس گفت: اگر این تصمیمات مشکل دارد باید مورد بحث و بررسی قرار بگیرد و صرفا عده‌ای به انتقاد اتکا نکنند و همراه آن راه حل ارائه بدهند.

اتحادیه نانوایان استان هم در پایان این جلسه گزارشی از بازرسی‌ها و اقدامات پیشگیرانه این اتحادیه در سطح نانوایی‌های استان از زمان اعلام شیوع کرونا ارائه داد و خواستار پرهیز مردم از ارائه پول نقدی در نانوایی‌ها و واحد‌های نان فروشی شد.

آموزش و پرورش اتحادیه نانوایان خانواده قم تشدید نظارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر