کد خبر: 965487 A

رئیس شورای عالی استان‌ها:

رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه بزودی تحول شگرفی در حوزه قانونگذاری در مجلس خواهیم دید، گفت: ظرفیت عظیم جامعه 125 هزار و 992 نفری شورایی در شهر و روستا، می تواند در امورات مختلف تاثیر گذار باشد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان‌ها در سی و پنجمین اجلاس‌عمومی این شورا که پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد با بیان اینکه شوراها به عنوان مجلس دوم کشور در مناسبات کشور تاثیر گذار است، اظهار داشت: با اعتمادی که شما داشته اید سعی کردیم با تعاملات و تفاهمات گسترده با دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی و حاکمیتی در کشور بتوانیم در تصمیم گیری ها و اداره امور کشور تاثیر گذار باشیم.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت شوراهای اسلامی در کشور به طور واقع مغفول مانده است گفت: ظرفیت عظیم جامعه 125 هزار و 992 نفری عضو شورای شهر و روستا شبکه بزرگی است که می‌تواند در امورات مختلف تاثیرگذار باشد.

احمدی افزود: دهیاران و شهرداران توسط شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب می شوند . تصور کنید حال تصور کنید اگر یک شهرداری و دهیاری در کشور فعالیت نکند چه اتفاقی در شهر و روستا رخ می دهد.

رئیس شورای عالی استان ها حضور موثر دهیاران و شهرداران در شهر و روستا را موضوعی دانست که در رسانه های کشور به آن پرداخته نشده است و برای مردم جامعه این تاثیرگذاری ملموس نبوده است.

احمدی تاکید کرد: امروزه این اطلاع رسانی در شورای عالی استان ها به سمع و نظر مردم می رسد . و اهمیت و نقش شوراها و دهیاران در سطح کشور تبیین می شود.

رئیس شورای عالی استانها گفت: اگر امروز شهرداری ها و دهیاری ها نبودند چه اتفاقی در شهر می افتاد.

وی بار دیگر به اهمیت جایگاه شوراها اشاره کرد و گفت: در واقع 50 درصد امور شهر و روستا توسط شهردار و دهیار اداره می شود.

احمدی گفت: عصاره آن 126 نزار نفر همین اعضای 75 نفره شورای عالی استانها هستند و شما این سکانداری را به خادم خودتان سپرده اید. امروز مردم نگاه امیدوارانه ای به شوراها دارند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به جلساتی که با نمایندگان محترم مجلس داشتیم به ما اعلام آمادگی صد درصدی دادند برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی تعامل کامل با شوراها و به خصوص شورای عالی استانها داشته باشند.

احمدی گفت: این نوید را به اعضای شورای عالی استان ها می‌دهم که به زودی تحول گسترده‌ای در قانونگذاری مجلس در خصوص طرح هایی که از سوی شورای عالی استان ها ارائه می شود ، رخ خواهد داد.

رئیس شورای عالی استانها افزود: یکی از ایراداتی که تاکنون به شورای عالی استان ها گرفته می شد این بود که می گفتند چه طرح هایی از شورای عالی استان ها در مجلس تصویب شده است.

وی ادامه داد: اکنون طرح های شورای عالی استان ها به مجلس می رود و وصول می شود و می توانیم از آن دفاع کنیم.

علیرضا احمدی ادامه داد: درحال حاضر تفاهم نامه های خوبی با سایر دستگاه ها منعقد شده است یا در حال انعقاد است.

رئیس شورای عالی استانها گفت: عدم آگاهی از قانون شوراها سبب می شد بسیاری از دستگاه ها این نگاه را داشته باشند که بسیاری از مسائل به شورای عالی استان ها مربوط نیست.

وی افزود: بنابراین جلساتی با دستگاه ها برگزار کردیم و اکنون این آگاهی به وظایف و اختیارات شورای عالی استان ها وجود دارد و سبب می شود بتوانیم از ظرفیت این دستگاه ها برای پیش برد اهداف استفاده کنیم.

جامعه شورای شهر شهرداری روستا شورای عالی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر