کد خبر: 965139 A

دبیر دومین دوره از جشنواره تئاتر خیابانی استان مرکزی (هنبو) گفت: در حال حاضر ۴۰ اثر از گروه‌های نمایشی اراک، ساوه، خمین، آشتیان، تفرش، دلیجان، محلات و کمیجان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است. این جشنواره موسوم به «هنبو»است که در زبان راجی به معنی فریاد است.

به گزارش ایلنا، وحید رفیعی افزود: موضوعات جشنواره شامل جهش تولید، ایثار و شهادت، حقوق شهروندی، عفاف و حجاب، کاهش آسیب‌های اجتماعی، حوزه گردشگری، سلامت و زبان راجی است. امسال علاوه بر مسابقه تئاتر خیابانی، بخش مسابقه مجازی تئاتر در خانواده که مخصوص شهروندان دلیجانی است به این جشنواره اضافه شده است.

وی ادامه داد: زمان بازبینی آثار ارسال شده ۲۰ و ۲۱ شهریور ماه تعیین شده و اعضای هیئت انتخاب آثار در هفته جاری معرفی می شوند و بعد از بازبینی آثار رسیده، نتیجه انتخاب آثار این جشنواره ۲۲ شهریور اعلام  خواهد شد.

دبیر دومین دوره از جشنواره تئاتر خیابانی استان مرکزی (هنبو) اظهار داشت: این جشنواره قرار بود در روزهای ۲۲ تا ۲۴ مرداد سال جاری در دلیجان برگزار شود که با توجه به اعلام وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در استان و عدم امکان تجمع در بوستان ها و به منظور حفظ سلامت شهروندان و همچنین همکاری با کادر درمان، با تصمیم دبیرخانه به تعویق افتاد.

استان مرکزی تئاتر درمان ویروس جشنواره تئاتر خیابانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر