کد خبر: 965135 A

رئیس کل دادگستری استان مرکزی:

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: تمام عرصه‌های ملی استان با حساسیت مدنظر قرار دارد و از مردم استان نیز تقاضا داریم که اگر در هر نقطه از استان شاهد تاخت و تاز و تجاوز به ناحق به اراضی ملی بودند، به دستگاه قضایی اعلام کنند تا اقدام قانونی صورت گیرد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام عبدالمهدی موسوی در حاشیه جلسه شورای سیاستگذاری حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان مرکزی، افزود: با توجه به تأکیدات ریاست دستگاه قضا در حوزه انفال، سازمان بازرسی استان مرکزی مأمور شده ظرف مدت یک ماه گزارش دقیقی از عملکرد متولیان اراضی و زمین جهت حفاظت و حراست اراضی ملی، منابع طبیعی، وقفی و ... ارائه دهد و با متخلفین و متصرفین فارغ از جایگاه برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: در رابطه با مناطق خانه میران و انجدان نیز باید عنوان کرد که متأسفانه گزارشات ارائه شده حاکی از این است که تصرفات زیاد در اراضی این مناطق انجام شده که در این خصوص یک گروه کارشناسی تعیین شده که از اراضی این دو روستا بازدید کنند تا تصرفات و تغییر کاربری‌ها در نوع اراضی مشخص شود.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: متأسفانه دقت کافی در اجرای آراء نمی‌شود. گاهی اوقات احکام قاطع صادر می‌شود، اما اجرا نمی‌شود و تخلفات ادامه دار خواهد بود که این مهم نیز باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

حجت‌الاسلام موسوی تصریح کرد: محوری ترین مسائل مطرح شده در این جلسه در خصوص بیانات و دستورات ریاست دستگاه قضا در حوزه انفال و اراضی بود که تأکیدات بسیاری در این خصوص به ویژه در مناطق خوش آب و هوای کشور از جمله استان مرکزی وجود دارد.

استان مرکزی تجاوز تغییر کاربری دستگاه قضایی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر