کد خبر: 964924 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

نماینده چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان‌ها از اختصاص دستگاه آنژیوگرافی شهرستان لردگان به مرکز استان انتقاد کرد.

مهدی محمودی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: با درخواست مسئولان شهرستان لرگان و تخصیص اعتبار لازم از سوی وزارت بهداشت یک دستگاه آنژیوگرافی برای مردم این شهرستان اختصاص یافت.

وی افزود: متاسفانه اکنون که این دستگاه در گمرک آماده انتقال به این شهرستان است عده ای با لابی‌گری می‌خواهند این دستگاه را که به نام لردگان اختصاص یافته به مرکز استان منتقل کنند.

عضو شورای عالی استان ها ادامه داد: این در حالی است که شهرستان لردگان با توجه به گستردگی حوزه شهرستان و همچنین هم مرز بودن با استان خوزستان و شهر اردل بسیاری از مردم این مناطق برای درمان به این شهرستان مراجعه می کنند و پوشش درمانی گسترده ای حتی خارج از استان را دارا است و مردم برای درمان و استفاده از آنژیو گرافی مجبورند مسافت 3 ساعته را تا مرکز استان طی کنند.

محمودی اضافه کرد: ناگفته نماند که خود مرکز استان به دستگاه آنژیوگرافی مجهز است و جزو نیازهای ضروری مرکز استان محسوب نمی‌شود.

نماینده چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان ها در پایان گفت: 70 درصد از مراجعه کنندگانی که برای آنژیوگرافی به مرکز استان مراجعه می کنند، طبق آمار دفترچه بیمه و کد ملی اهل شهرستان لردگان هستند.

استان چهارمحال و بختیاری پوشش درمان وزیر بهداشت شورای عالی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر