کد خبر: 964901 A

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان خبر داد:

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: این شرکت با همراهی شایسته مشترکین از پیک مصرف سالجاری با موفقیت عبور کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد اسماعیل هنرمند مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان گفت: برق از مهمترین صنایع زیر ساختی و یکی از با اهمیت‌ترین شاخص‌های توسعه یافتگی است که در قالب مصرف سرانه برق، خود را متعالی می سازد.

وی افزود: مشترکین خانگی و سایر مصارف از حیث کلی بیشترین میزان مشترکین را به خود تخصیص می‌دهند و از این رو سهم مهمی از مصرف نیز مربوط به این گروه ها است.

هنرمند خاطرنشان کرد: چالش‌های زیادی در بخش تامین برق پایدار برای شرکت توزیع برق گیلان وجود دارد و این شرکت با اجرای برنامه های مدون براساس شاخص‌های مدیریت مصرف اثربخش در راستای کاهش هرچه بیشتر پیک بار و اصلاح الگوی مصرف موفق شد در سال جهش تولید از پیک مصرف تابستان ۹۹ با کمترین میزان خاموشی عبور کند. حداکثر نیاز مصرف استان در سالجاری در تاریخ ۹۹/۵/۸ ساعت ۱۴ به میزان ۱۸۱۰.۷ مگاوات اتفاق افتاد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: پویش مردمی مدیریت کولرها برای اولین بار در کشور در استان گیلان توسط این شرکت به اجراء درآمد و طی آن با همراهی بسیار خوب مشترکین محترم پیک روز در استان به خوبی کنترل شد زیرا طی این پویش مردمی از مشترکین خواسته شده بود بین ساعات ۱۴ الی ۱۵ در منزل یا محل کار به مدت ۱۵ دقیقه کولرهای خود را خاموش کنند.

این مسئول اظهار داشت: شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، به منظور اجرای طرح های پیک سایی و مدیریت مصرف برق در بخش خانگی و تجاری ضمن مانیتور مصرفی فیدرها و شناسایی فیدرهای پرمصرف با جذب و بکارگیری پیمانکار (تجمیع کننده‌ها) از طریق ارسال پیامک هشداردهنده همچنین مراجعه به مشترکین پرمصرف به منظور آگاه سازی این  مشترکین با مفاهیمی همچون فصل پیک علت خاموشی های با برنامه و روش‌های کاهش آن به منظور افزایش مشارکت مشترکین مطابق آیین نامه پاسخگویی اقدام کرد.

وی افزود: در شش ماهه اول سال ساعات اوج مصرف در روز برای ادارات و دستگاه های اجرایی ۱۲ الی ۱۷ و در شب ۲۰ الی ۲۴ برای مشترکین خانگی است و مصرف بهینه در این بازه زمانی علاوه بر کاهش مصرف برق استان تاثیر بسزایی در کاهش بهای برق مصرفی مشترکین دارد.

آیین نامه اصلاح الگوی مصرف برق پیامک مدیر عامل شرکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر