کد خبر: 964568 A

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل خبرداد؛

مدیر کل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری، در استان اردبیل 7 نفر در اثر مسمومیت با مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش133 درصدی را نشان می دهد

مدیر کل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری، در استان اردبیل 7 نفر در اثر مسمومیت با مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش133 درصدی را نشان می دهد.

به گزارش ایلنا ، فرخی امروز در گفت وگو باخبرنگاران تصریح کرد:  در چهار ماهه اول سال جاری 7 نفر شامل ، 2 زن و 5 مرد بر اثر مسمومیت با مونواکسید کربن جان خود را از دست داد ه اند، که بیشترین تلفات مربوط به ماه اردیبهشت گزارش شده است که این آمار در مدت مشابه سال گذشته 2 زن و 1مرد بوده است که افزایش 133 درصدی مرگ و میر بر اثر مسمومیت را حکایت می کند ، در مجموع طی سال گذشته 13 نفر، 7 زن و 6 مرد با این گاز جان خود را از دست دادند.

وی گفت: مسمومیت با مونواکسیدکربن به وسیله انواع وسایل گازسوز از جمله بخاری، آبگرمکن، پیک نیک و حتی زغال ایجاد می‌شود که اغلب در زمستان شاهد این اتفاق هستیم ولی با وجود این امر ، فوت 7 نفر در چهار ماهه اول سال که فصول گرم سال هستند ،هشداری برای مسئولین را بهمراه دارد .

مدیرکل پزشکی قانونی استان تاکید کرد: در صورت استفاده از وسایل گرمایشی مانند بخاری و شومینه، نباید تمامی روزنه‌های جریان هوا در منزل و به ویژه اتاق خواب مسدود شود . از نصب آبگرمکن در حمام، روشن کردن شعله‌های اجاق گاز در آشپزخانه جهت گرم نگه داشتن محیط داخل خانه، جدا خودداری شود. رعایت نکات ایمنی در هنگام نصب و راه اندازی وسایل گازسوز و گرمایشی می تواند بازدارنده بسیاری از مرگ و میرها ی ناشی از قاتل خاموش باشد.

 

استان اردبیل خواب شعله کربن گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر