کد خبر: 964191 A

اداره کل پزشکی قانونی اردبیل اعلام کرد:

در چهار ماهه نخست سال 99 ، یکهزار و 485 نفر درحوادث رانندگی در استان اردبیل دچار مصدومیت شده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 26 دصد کاهش یافته است

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان اردبیل ، از کل مصدومین حوادث رانندگی درچهار ماهه اول سال99 ، یکهزار و 126 نفر مرد و 357 نفر زن بودند.

با توجه به تعداد پرونده های تشکیل شده با ادعای تصادف در پزشکی قانونی اردبیل در طی این چهار ماه، خردادماه با تعداد مراجعین 458 نفر بیشترین تعداد و فروردین ماه با تعداد 248 نفر کمترین مراجعین تصادفات منجر به جرح را داشته است.

مجازات تصادف رانندگی منجر به تلفات بدنی در ماده 717 قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات آمده است . طبق این ماده هرگاه بی‌احتیاطی، بی مبالاتی ، عدم رعایت نظامات دولتی و یا عدم مهارت راننده موجب صدمه بدنی شود ، مرتکب به حبس از یک تا پنج ماه و پرداخت دیه در صورت مطالبه از طرف مصدوم، محکوم می شود .

اگر این صدمه بدنی به نحوی باشد که موجب یک مرض غیر قابل علاج بشود ، یا باعث از بین رفتن یکی از حواس، از کار افتادن عضوی از بدن که وظایف ضروری زندگی انسان را انجام می‌دهد و یا منجر به تغییر شکل دائمی عضو یا صورت شخص یا سقط جنین شود ، مجازات مرتکب حبس از دو ماه تا یک سال و پرداخت دیه در صورت مطالبه از طرف مصدوم ، خواهد بود .

پزشکی قانونی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر