کد خبر: 964171 A

اکبری خبر داد:

مدیر امور شهری و شوراهای فرمانداری ویژه کاشان گفت: با هدف رونق کسب و کار و تنظیم بازار، بازارهای روز در شهرها و روستاهای این شهرستان راه اندازی و گسترش می یابد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، هادی اکبری در حاشیه کارگروه آیین نامه اجرایی ماده 16 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار شهرستان بیان کرد: برای بهبود محیط کسب و کار در وضعیت فعلی اقتصادی کشور و برابر بخشنامه‌های ابلاغی مبنی بر لزوم هم افزایی و بهره گیری از کلیه پتانسیل های موجود برای توسعه اشتغالزایی و رونق کسب و کارهای خرد، راه اندازی بازارهای روز در محل‌های مورد تایید این کارگروه، از سوی بخشداران و شهرداران پیگیری می شود.

وی تصریح کرد: لازم است در شرایط ویژه اقتصادی کنونی با برنامه ریزی و افزایش سطح هماهنگی بین دستگاهی، از ظرفیت‌های متنوع اقتصاد شهری و روستایی شهرستان به نحوه مطلوب و به نفع عموم شهروندان استفاده شود.

مدیر امور شهری و شوراهای فرمانداری کاشان به اهمیت برپایی بازهای روز در توسعه اشتغال اشاره کرد و افزود: از این طریق به مسائل مهمی نظیر مقابله با گران فروشی و همچنین رونق کسب و کارهای خانگی با فراهم آمدن امکان عرضه تولیدات بومی محلی، توجه و رسیدگی می شود.

 اکبری دسترسی سریع قشر آسیب پذیر به خدمات و اقلام و کالای مورد نیاز، کاهش بار ترافیک درون شهری، ساماندهی مشاغل نیمه مزاحم و دست فروشان را از دیگر مزایای اجرای این طرح برشمرد.

 کارگروه آیین نامه اجرایی ماده 16 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار شهرستان به ریاست هادی اکبری از معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان و به دبیری رییس اداره صنعت، معدن و تجارت تشکیل شد و جانمایی و احداث بازارچه های روز در نقاطی از شهر کاشان از جمله مسکن مهر و بلوار ساحلی از مصوبات این کارگروه بود.

تنظیم بازار کاشان اشتغال زایی فرمانداری ویژه کاشان ایلنا اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر