کد خبر: 963955 A

در تکمیل تقاطع یادگار امام انجام شد؛

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین از انسداد رمپ ورودی آزادراه قزوین-زنجان به جاده اسماعیل‌آباد در راستای تکمیل ضلع شمال تقاطع غیرهمسطح یادگار امام (ره) خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، شیما زرآبادی‌پور روز یکشنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: برای تکمیل ضلع شمال تقاطع غیرهمسطح یادگار امام، رمپ ورودی از اتوبان قزوین-زنجان به جاده اسماعیل‌آباد به طول ۳۵۰ متر از مقابل مجتمع پنجم اسفند تا میدان اسماعیل‌آباد به زودی مسدود می‌شود.

وی افزود: انسداد مسیر یاد شده براساس اعلام معاونت فنی و عمرانی شهرداری، از ماه جاری آغاز می‌شود و بازگشایی آن در کمتر از یک ماه صورت می‌گیرد.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین اضافه کرد: به منظور پیشبرد پروژه در عین حفظ رضایتمندی شهروندان،۲ مسیر جایگزین برای دسترسی به شهر در نظر گرفته شده که یکی از این آنها از سمت اتوبان به میدان مقابل تالار شهر و دیگری از اتوبان، بعد از مسیر مسدود شده از سمت مجتمع آفتاب درخشان صحرا است.

به گفته زرآبادی‌پور؛ در حال حاضر نیز برای اجرای فاز نخست این طرح، باند شرقی به طول یک‌هزار و ۳۰۰ متر مسدود شده و زیرسازی و آسفالت آن در حال انجام است که با پایان یافتن و بازگشایی آن، نسبت به انسداد مسیر یاد شده و اجرای فاز دوم اقدام خواهد شد.

وی یادآور شد: تقاطع غیرهمسطح یادگار امام به شکل شبدری کامل با چهار رمپ و چهار لوپ طراحی و برای آن تمام دسترسی‌های لازم در نظر گرفته شده است؛ به طوری که رمپ‌های شمالی ارتباط مسافران از شمال بلوار شهید سلیمانی به سمت تهران و زنجان و همچنین مسافران مسیرهای تهران، قزوین و زنجان به سمت اسماعیل‌آباد را فراهم می‌کنند که این دسترسی به ویژه برای استفاده‌کنندگان از ورزشگاه در ایام برگزاری مسابقات مناسب است.

این مسئول اضافه کرد: همچنین رمپ‌های جنوبی، برقرارکننده ارتباط مسافران از زنجان و رشت به سمت دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و یا مرکز شهر قزوین است؛ ضمن اینکه به این ترتیب امکان انتقال ترافیک از جنوب بلوار شهید سلیمانی به سمت تهران و کرج فراهم خواهد شد.

 

امام خمینی ترافیک جاده شهرداری مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر