کد خبر: 963888 A

دادستان کرج هشدار داد:

دادستان عمومی و انقلاب مرکز البرز با اشاره به تقویت نظارت ها در راستای جلوگیری از هرگونه فعالیت تخریبی و تخلف خرید و فروش رای در شعب انتخاباتی، اضافه کرد: شهرداران و اعضای شورای شهر و روستا از هرگونه استفاده ابزاری و امکانات عمومی برای تبلیغ یا تخریب نامزها خودداری کنند.

به گزارش ایلنا از البرز، حسن مددی در «نشست شورای پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی استان البرز» که در آستانه انتخابات مرحبه دوم مجلس در حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد برگزار شد با ابراز امیدواری به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو  بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود در انتخابات میان دوره‌ای پیش رو نیز مشارکت قابل قبولی داشته باشیم تا از بین دو نامزد راه یافته به مرحله دوم، دومین منتخب حوزه انتخابیه کرج ، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی برگزیده شود.

وی در ادامه به تبیین اقدامات دادستانی به منظور برگزاری انتخابات میاندوره‌ای اشاره کرد و گفت: به منظور تسریع در رسیدگی به پرونده‌های احتمالی، شعب اول و بیست و دوم بازپرسی به این منظور اختصاص یافته و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که تاکنون دو پرونده به این شعب ارجاع شده است.

وی اضافه کرد: به منظور مقابله با این فضا از دستگاه‌های امنیتی و انتظامی خواسته شده است با دعوت از مدیران کانال‌ها و گروه‌ها، وظایف قانونی را متذکر شوند و نسبت به عواقب قانونی ادامه فعالیت تخریبی هشدار دهند؛ دادستانی در صورت ادامه روند فعلی نسبت به تشکیل پرونده برای مدیران کانال‌ها و گروه ها و تعطیلی کانال‌ها اقدام خواهد کرد.

مددی با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی با دو نامزد راه یافته به انتخابات میان دوره‌ای،  بیان کرد: در این نشست به منظور پیشگیری از تخلفات انتخاباتی، وظایف قانونی نامزدها و چارچوب فعالیت‌ها توضیح داده شده تا با رعایت موازین قانونی و خطوط قرمز استانی نسبت به تبلیغ اقدام کنند در غیر این صورت نسبت به تشکیل پرونده و برخورد قضایی اقدام خواهد شد.

وی از استقرار نمایندگان ویژه دادستانی در برخی شعب که اطلاعاتی در خصوص احتمال خرید و فروش رای در آن‌ها دریافت شده خبر داد و متذکر شد: با توجه به اختصاص شعب ویژه و تقویت نظارت ها، قطعا با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد خواهد شد.

مددی در پایان از شهرداران و اعضای شورای شهر و روستاها شهرهایی که انتخابات برگزار خواهد شد خواست از هرگونه استفاده از امکانات عمومی برای تبلیغ یا تخریب نامزها خودداری کنند و تاکید کرد: بدین منظور در مکاتبات، هشدارهای لازم داده شده است.

 

تخلفات انتخاباتی دادستان کرج انتخابات البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر