کد خبر: 963561 A

معاون سرمایه‌گذاری، گردشگری و تامین منابع اداره کل میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان سمنان گفت: برای جبران خسارت‌های ناشی از شیوع کرونا حدود ۶ میلیارد ریال تسهیلات به فعالان گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان پرداخت شد.

به گزارش ایلنا سمنان، محمد طاهریان افزود: این تسهیلات برای جبران بخشی از خسارت‌های وارد شده به تاسیسات گردشگری و صنایع‌دستی استان ناشی از شیوع ویروس کرونا پرداخت شده است.

وی افزود: این تسهیلات به ۱۰۲ پرونده در رسته‌های صنایع‌دستی، بوم‌گردی، دفاتر خدمات مسافرتی، هتل‌ها و سایر تاسیسات گردشگری پرداخت شد.

طاهریان بیان کرد: تسهیلات پرداختی علاوه بر جلوگیری از تعطیلی تاسیسات گردشگری و کارگاه‌های صنایع دستی، پایداری اشتغال ۲۶۲ نفر را فراهم کرده است.

معاون سرمایه‌گذاری، گردشگری و تامین منابع اداره کل میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان سمنان با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات ادامه دارد، گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به "سامانه کارا" مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه نرخ این تسهیلات ۱۲ درصد است و متقاضیان می‌توانند اقساط ۲۴ ماهه را با چهار ماه تنفس از زمان پرداخت تسهیلات، پرداخت کنند، افزود: متقاضیان تا پایان شهریور ماه امسال فرصت دارند که برای دریافت این تسهیلات ثبت نام کنند.

 

اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر